Studio Festiwalowe Radia RAM na Stay Wild Festival [RELACJA]

Radio RAM na podstawie materiałów prasowych | Utworzono: 09.07.2021, 05:30 | Zmodyfikowano: 09.07.2021, 05:30
A|A|A

Vito Bambino (Bitamina) podczas spotkania w studiu festiwalowym Radia RAM

9 i 10 lipca 2021 w pobliżu wyjątkowego hipodromu – Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice odbywa się pierwsza edycja festiwalu muzycznego Stay Wild Festival.

Miniony rok bardzo dotkliwie pokazał nam, że nie na wszystko mamy wpływ. Tam, gdzie pojawiają się jakiekolwiek ograniczenia, muzyka pozwala nam przetrwać. Wyzwala ukryte emocje, łączy i nadaje sens.  Tam gdzie pojawia się tęsknota za emocjami z muzyką w roli głównej, w sukurs przychodzi Stay Wild Festival.Autorzy imprezy postanowili postawić nie tylko na dobrze sprawdzoną czołówkę polskiej sceny ostatnich lat, lecz także na na wschodzące postaci. I tak programie dwudniowej imprezy znajdziemy m.in. Kwiat Jabłoni, Krzysztofa Zalewskiego, Anię Rusowicz, Darię Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, ale także sanah, Jana Serce, Kaśkę Sochacką, Kasię Lins, czy Bitaminę.  Całość koncertów obejrzymy na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach. I to tam w sobotę, między godziną 12:00 a 16:00 pojawiliśmy się także my z naszym programem specjalnym. Podczas czterogodzinnej wizyty na temat całości imprezy porozmawialiśmy z przedstawicielami organizatora oraz zaproszonymi do naszego studia artystami.

Jednym z naszych gości był wokalista formacji Bitamina - Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino. Hasłem przewodnim naszej rozmowy było słowo "szpagat", który - jak się okazało, w kontekście polsko-niemieckiego biogramu artysty - dużo częściej wydarza się jednak po polskiej stronie. ;)
Na kilka godzin przed występem na Torze Wyścigów Konnych we Wrocławiu do studia udało się zaprosić nam samą Bellę Komoszyńską z formacji Sorry Boys. Padło wiele słów na temat wybudzania się z pandemicznego letargu.Wspólnie z Piotrem Makarewiczem z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice przypomnieliśmymy Wam także historię samego miejsca, a w pierwszej części rozmowy Piotr zapewniał nas o pełnym bezpieczeństwie i dobru mieszkających na Partynicach koni. Wszystko w kontekście toczącego się tam Stay Wild Festival.
Cyklicznych imprez z polską muzyką mamy już w mieście całkiem sporo. Czym chce się wyróżnić nowy na koncertowej mapie Wrocławia Stay Wild? O tym opowiedziała nam Sara Kordek - przedstawicielka Good Taste Production.


Dwudniowa impreza z czołówką polskich artystów to nie ostatni muzyczny przystanek na wakacyjnej mapie Wrocławia.
O czym przekonywała nas Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław. Sprawdźcie, co jeszcze ciekawego czeka nas w mieście do końca letnich dni.
Program Stay Wild Festival 

09.07.2021 / Dzień I: Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Skubas, Fisz Emade Tworzywo, Ania Rusowicz, Kaśka Sochacka, Patrick the Pan, Kasia Lins

10.07.2021 / Dzień II: Kwiat Jabłoni, Jan Serce, sanah, Bitamina, Miętha, Sorry Boys, Ofelia, Martin LangeHarmonogram imprezy:
17.00 - otwarcie bram
18:00 - start wydarzenia
Uwaga! Harmonogram jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Więcej informacji praktycznych na profilu FB imprezy.

Studio wyjazdowe Radia RAM zrealizowali dla Państwa:
Joanna Mazurek, Anna Fluder, Stanisław Kołodziej, Maciej Szabatowski (Radio RAM)
Kasia Bielińska (Good Taste Production)
Dziękujemy!

REKLAMA

To może Cię zainteresować