Na terenie dawnego basenu na Stadionie Olimpijskim powstanie prywatny akademik

BT, Joanna Jaros | Utworzono: 23.04.2021, 08:53 | Zmodyfikowano: 23.04.2021, 08:56
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

- Wtedy spółka chciała tam wybudować apartamenty, teraz zmieniła plany, więc nie mogliśmy nie wydać pozwolenia na budowę - wyjaśnia Tomasz Myszko-Wolki z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

W przesłanym nam prze spółkę Dolnośląskie Inwestycje opisie inwestycji czytamy między innymi, że na parterze powstaną lokale usługowe które będą dostępne nie tylko dla zamieszkujących tam studentów. To będzie pierwsza tego typu inwestycja tej spółki, wcześniej budowała ona głównie mikroapartamenty na wynajem. Obiekt będzie liczył 4 kondygnacje, w tym jedna to garaż podziemny. Budowa ma się rozpocząć jesienią.
Oświadczenie Dolnośląskich Inwestycji

Na działce położonej przy al. Paderewskiego, teren dawnych basenów olimpijskich zrealizujemy budowę domu studenckiego, wraz z lokalami usługowymi w części parterowej.

Projekt objęty jest prawomocnym pozwoleniem na budowę, pozytywną decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz jest zgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Inwestycja będzie miała proekologiczny charakter z zachowaniem zasad biofilii co oznacza, że na terenie inwestycji dokonanych zostanie dużo nowych nasadzeń drzew i krzewów, wzbogacając obszar inwestycji w zieleń. Zostaną również wybudowane nowe zbiorniki/niecki basenowe, które oprócz walorów krajobrazowych, będę pełniły funkcję w zakresie małej retencji.

Odtworzona zostanie skarpa, na której w czasach funkcjonowania basenów zlokalizowane były trybuny. Skarpa będzie spełniała funkcję wypoczynkowo rekreacyjną.

W budynku przygotowane zostaną ogólnodostępne strefy do nauki, pracy, czy integracji studentów. Obiekt będzie miał charakter otwarty i będzie dostępny nie tylko dla stałych użytkowników akademika, ale również dla wszystkich Wrocławian i innych zainteresowanych osób.

Zlokalizowane na parterze, lokale usługowe zostaną przeznaczone do wypełniania funkcji uzupełniających infrastrukturę sportową zlokalizowaną na terenie AWF-u.

Przewidujemy uruchomienie usług fizykoterapii, odnowy biologicznej, fitnessu, oraz innych tym podobnych usług. Przewidziane są również dwa lokale gastronomiczne dostępne dla wszystkich mieszkańców oraz gości odwiedzających Wrocław.

Budynek będzie posiadał trzy kondygnacje naziemne oraz jedna podziemną, w której usytuowane zostaną m.in. rowerowanie, powierzchnie przynależne do lokali usługowych na parterze, garaż.

W niedługim czasie poinformujemy o szczegółach realizowanej inwestycji.

Przewidywany czas realizacji to 3 lata od rozpoczęcia budowy, zaplanowanego na 3-ci kwartał 2021 roku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować