Granty dla pisarzy i tłumaczy z Wrocławia

jk, Piotr Osowicz | Utworzono: 20.04.2021, 12:59 | Zmodyfikowano: 20.04.2021, 13:02
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

Organizowany przez Strefę Kultury Wrocław i Wrocławski Dom Literatury Program Wydawniczy jest także szansą na promocję ich twórczości.

- O dotację mogą ubiegać się wrocławscy tłumacze albo literaci, którzy wydali w ciągu ostatnich 5 lat książkę lub opublikowali 5 tekstów prozatorskich - wyjaśnia Dominika Kawalerowicz ze Strefy Kultury:

- To nie jedyne warunki - dodaje Dominika Kawalerowicz:

Łączna pula środków, które zostaną przyznane, wynosi 63 800 złotych, a jednorazowa pomoc dla jednego wnioskodawcy wyniesie niezmiennie 2200 złotych brutto. Regulamin naboru, karta oceny wniosku oraz inne szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronach internetowych organizatorów: Strefy Kultury Wrocław i Wrocławskiego Domu Literatury.

Nabór dla wrocławskich autorów i autorek po raz pierwszy został ogłoszony w maju 2020 roku jako sposób, by wesprzeć lokalne środowisko literackie w niezwykle trudnym czasie pandemii. Rok temu w programie wzięło udział aż 48 pisarzy i pisarek, tłumaczek i tłumaczy. Szczegółowe informacje z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie internetowej strefy Kultury Wrocław i Wrocławskiego Domu Literatury

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować