"Są moce szczepienne". Wolne terminy nawet tego samego dnia

Radio RAM, Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 20.04.2021, 06:22 | Zmodyfikowano: 20.04.2021, 06:40
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zaprasza do swoich dwóch punktów przy Borowskiej i w kampusie przy Skłodowskiej - Curie. Nie trzeba czekać. Jeśli ktoś ma wyznaczony odległy termin może się przepisać na wcześniejszy. Jak mówi Patrycja Korolewicz, warto to zrobić teraz, kiedy jeszcze nie wszystkie roczniki mają e-skierowania i nie ma tłoku:

Z takiej możliwości skorzysta między inny mi pani Barbara, wrocławianka, która rejestrowała się na początku kwietnia i system wyznaczył jej termin na połowę maja:

Na Stadionie Wrocław wczoraj ruszył punkt drive thru - tam chętni mogą szczepić się bez wychodzenia z samochodu. Jak mówi koordynator punktu na stadionie Andrzej Trzynadlowski, też mają mnóstwo wolnych terminów:

Premier podczas wizyty na Dolnym Śląsku zapowiedział wczoraj, że od 10 mają ruszy rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 osób powyżej 18 r. życia. Wszyscy chętni mają mieć już wtedy e-skierowania.

Osoby uprawnione do szczepień mogą rejestrować się przez ogólnopolską infolinię, przez internetowe konto pacjenta lub dzwoniąc do szpitalnej rejestracji. Na Dolnym Śląsku obecnie działa 550 punktów szczepień, wczoraj między innymi w Legnicy ruszył powszechny punkt szczepień, natomiast we Wrocławiu i w Wałbrzychu można zaszczepić się bez wysiadania z samochodu.

REKLAMA