Jak odnaleziono kobietę ze słynnego zdjęcia fotoreportera Chrisa Niedenthala [POSŁUCHAJ]

Radio RAM,mk | Utworzono: 18.04.2021, 14:06 | Zmodyfikowano: 18.04.2021, 14:06
A|A|A

"Wrocław, lato 1982 fot. Chris Niedenthal, ©CN.

O zakończonych sukcesem poszukiwaniach opowiedział nam we wtorek, 20 kwietnia, Gość w RAM-ie: dyrektor programowy Muzeum Architektury, Michał Duda. 

Odzew był błyskawiczny.

- Odebraliśmy telefony od pewnej pani, która jest niemal pewna, że to jej mama, która w latach 80. studiowała medycynę we Wrocławiu. Czekamy jeszcze na potwierdzenie tej informacji. To nie jedyny telefon w tej sprawie - mówiła kilka dni temu Marta Czyż z Muzeum - odezwało się też wielu dawnych mieszkańców budynku, którzy opisywali swoje życie na wrocławskim Manhattanie.

Pracownicy Muzeum postanowili odnaleźć kobietę ze zdjęcia Niedenthala, bo przygotowują film dokumentalny o architekt Jadwidze Grabowskiej-Hawrylak. I udało się. 

Jak czytamy w mediach społecznościowych:

"Wiedzieliśmy, że internet i media mają ogromną moc, ale szybkość, z jaką dzięki Wam rozwikłaliśmy tę zagadkę zaskoczyła nas totalnie!
Czy pogniewacie się, jeśli napiszemy, że już 3 godziny po publikacji pierwszych informacji o rozpoczęciu poszukiwań, odnaleźliśmy "naszą" bohaterkę słynnego zdjęcia Chrisa Niedenthala? ???? ????
Jednocześnie pojawiło się jednak kilka innych tropów, które również chcieliśmy zweryfikować. Od wczoraj zagadka jest rozwiązana! ????❤️
Kobieta na balkonie wieżowca numer 8 na wrocławskim Manhattanie mieszka dziś w Kłodzku i jest dentystką. Latem 1982 roku była tuż po maturze i właśnie przygotowywała się do egzaminów wstępnych na Akademię Medyczną. W mieszkaniu numer 12, na drugim piętrze budynku, mieszkała wraz z koleżanką. Ten dzień pamięta jako wyjątkowo upalny; wyszła na balkon by chwile odpocząć od nauki i zaczerpnąć świeżego powietrza. Na balkonie 9 piętra, w bloku naprzeciw, stał właśnie Chris Niedenthal... ????
Dalszą ciąg tej historii już znacie, ale my zapewniamy Was, że to jeszcze nie koniec... Ludzie, tropy i opowieści, które dzięki akcji poszukiwawczej poznaliśmy, przyniosły nam wiele genialnego, filmowego materiału. A zatem....stay tuned!!"

MAMY JĄ!!!! Wiedzieliśmy, że internet i media mają ogromną moc, ale szybkość, z jaką dzięki Wam rozwikłaliśmy tę...

Opublikowany przez Muzeum Architektury we Wrocławiu Niedziela, 18 kwietnia 2021
REKLAMA

To może Cię zainteresować