Nie wyrzucaj, wykorzystaj! Rzeczy z odzysku coraz modniejsze

Justyna Kościelna | Utworzono: 30.03.2021, 07:41 | Zmodyfikowano: 30.03.2021, 07:46
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Sklepy vintage - z używaną odzieżą i dodatkami coraz popularniejsze na Dolnym Śląsku. Choć można w nich dostać jedynie rzeczy z drugiej ręki, nie są to typowe lumpeksy - wyglądem przypominają raczej markowe butiki.

- Eksperymentowanie z różnymi krojami i ciuchami sprzed lat może przynieść świetne efekty - przekonuje Radosław Pawłowski, który niedawno na wrocławskim Nadodrzu otworzył sklep vintage wyłącznie dla mężczyzn:

- To pewien paradoks - wiele rzeczy z lat 70. czy 80. jest w lepszym stanie niż te sprzed 5 czy 10 lat. No i te wiekowe mają zdecydowanie większe wzięcie - dodaje Ewa Nowak, która prowadzi vintage shop na wrocławskim rynku:

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/104767/Zna-historie-zgromadzonych-rzeczy-i-ludzi-Kawiarniany-Vintage-shop-pani-Ewy-FOTOREPORTAZ

Analitycy nie mają wątpliwości - trend na używane ubrania i meble mający związek m.in. z rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów, będzie się w najbliższych czasach umacniał. Sektor second hand do 2028 roku ma według przewidywań specjalistów, rozwijać się 1,5 razy szybciej niż sektor tzw. sieciówek.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ: 

 

REKLAMA