Bezpłatny test na COVID-19 we Wrocławiu bez kolejki? To możliwe

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 29.03.2021, 06:19 | Zmodyfikowano: 29.03.2021, 06:21
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz, zdjęcie ilustracyjne

Niewiele osób o tym wie. Większość pacjentów przychodzi rano i ustawia się w długiej kolejce, a wieczorem jest pusto i nie trzeba czekać. - Codziennie badanych jest po kilkaset próbek, z czego coraz więcej jest dodatnich - mówi kierownik laboratorium Danuta Wendycz -Domalewska.

Na stronie internetowej NFZ jest lista wszystkich kilkudziesięciu punktów pobrań na Dolnym Śląsku. Większość z nich jest czynna od rana do godziny 12:00, 13:00 lub 14:00. W niektórych z nich trzeba czekać około dwóch godzin. W kolejce stoją też chorzy rejestrowani na konkretne godziny, bo podawany czas jest orientacyjny i na tę sama godzinę często zapisywanych jest kilkadziesiąt osób.

Od wtorku, 23 marca, Uniwersytecki Szpital Kliniczny pobiera wymazy do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 także w Strzelinie. Punkt obsługi pacjentów został zorganizowany na terenie Parku Miejskiego. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.45. Mogą się do niego zgłaszać pacjenci, którzy mają skierowanie na badanie, wystawione przez lekarza POZ.

REKLAMA

To może Cię zainteresować