Wiosenne premiery na lokalnej scenie muzycznej

Łukasz Lorenc | Utworzono: 28.03.2021, 09:25 | Zmodyfikowano: 28.03.2021, 09:25
A|A|A

Pola Chobot & Adam Baran, mat. prasowe

Sezon wydawniczy nabiera rozpędu i z tej okazji przyglądamy się z bliska albumom lokalnych artystów, których dzieła pojawiły się w minionych dwóch tygodniach. Nadstawcie uszu na 89,8 FM bo w najbliższy wtorek (30 marca) posłuchamy wrocławskiej muzyki także w audycji PL gra między 22:00 a 24:00.

Marcin Cichy to żywa legenda polskiej muzyki elektronicznej. Aktywny na scenie od wczesnych lat 90., współtwórca duetu Skalpel i Low Key. W swoim solowym projekcie kryje się pod pseudonimem Meeting By Chance i wypełnia przestrzeń kompozycji magicznymi, wręcz marzycielskimi pejzażami. To wyjątkowe, instrumentalne opowieści o wrażliwości dźwiękowej, poszukiwaniu chwil wytchnienia czy balansu, zilustrowanego ambientowymi, jazzowymi i soulowymi inspiracjami. 

Najnowszy minialbum duetu Pola Chobot & Adam Baran to poetyckie historie o początku i końcu. O odradzaniu się i stwarzaniu na nowo. Słuchając możemy mieć poczucie zaglądania przez ramię do prywatnego pamiętnika, ponieważ instrumentalny niepokój i liryczna niedosłowność buduje tu napięcie, które towarzyszy nam od pierwszego do ostatniego dźwięku.

Po dwóch latach pracy nad nowym albumem otrzymujemy trzeci, długogrający What’s The Deal With Time? zespołu Oxford Drama. Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka swobodnie spacerują po osi gitarowego indie, sięgając także po dream pop czy surf rocka. Wydany własnym nakładem krążek (także na płytach CD) może stać się najlepszym towarzyszem wiosennych i letnich wycieczek.

Do usłyszenia!

REKLAMA

To może Cię zainteresować