Less Is Lessie – The Escape Plan

GN | Utworzono: 23.03.2021, 11:13 | Zmodyfikowano: 23.03.2021, 12:20
A|A|A

fot. mat. prasowe

The Escape Plan - Plan Ucieczki

Jest to pierwszy w pełni studyjny album długogrający zespołu Less Is Lessie z Wrocławia.  Celem projektu jest wydanie go w formie fizycznej - jak najbardziej atrakcyjnej dla naszych fanów. Dodatkowo chcemy zaangażować odbiorców jeszcze bardziej w proces wydawniczy. W marcu tego roku zespół Less Is Lessie obchodzi również piąte urodziny, jest to zatem dodatkowa okazja by wydać album w szczególny sposób.

Miejsce - Wrocław Nadodrze

Od samego początku inspirował nas Wrocław - miasto w którym mieszkamy i tworzymy. Dlatego pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny. Proponujemy słuchaczom spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu - dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego dodaliśmy warstwę muzyczną, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku.

Audio - Przewodnik

Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z rockowym pazurem.

Kim jest Lessie?

Less Is Lessie to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć. Nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez rozmaite przestrzenie, są również próbą zarejestrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia w formie sampli dźwiękowych, w celu jej reinterpretacji i doświadczenia.

5 Lat Lessie

Zadebiutowaliśmy w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego koncertu ukazała się w sierpniu 2016. Fragmenty wydarzenia dostępne są także w formie klipów wideo w serwisie YouTube.

Skład zespołu:

Weronika Kowal - skrzypce, wokal

Emil Madaliński - gitara

Maciej Janiszewski - bas

Konrad Mikołajczyk - perkusja

Filip Kozak - klawisze, wokal

Piotr Rudnicki - realizacja audio

Więcej aktualności i informacji o zespole pod adresem: www.facebook.com/LessIsLessie

Goście

Do współtworzenia materiału związanego z płytą "The Escape Plan" zaprosiliśmy też bardzo wyjątkowych gości, którzy dołożyli swoją cegiełkę do projektu (mamy nadzieję, że lista gości jeszcze odrobinę się powiększy).

Ana Nguyen – wokal https://www.facebook.com/ananguyen.music/

Michał Wojtas - wokal https://www.facebook.com/amarokofficial/

fot. https://www.facebook.com/AureliaKuleszaFotografia/

Wojtek Kowal – akordeon https://www.facebook.com/deersdelusions/

Piotrek Rudnicki - inżynier dźwięku https://www.facebook.com/RadicalNotionBand/

Sabina Bojda - zdjęcia

Piotr Michalski - zdjęcia

Szymon Sztajer – zdjęcia

REKLAMA

To może Cię zainteresować