Joanna Klima z Serca Szczepina przy Sobotniej Kawie [PODCAST]

Anna Fluder | Utworzono: 14.03.2021, 16:11 | Zmodyfikowano: 14.03.2021, 16:11
A|A|A

"Pani kierowniczko, to jak robimy?" - pytał tata małej Asi, bo od najmłodszych lat działała organizując w domu kolejne atrakcje. W szkole też nie pozostawała w cieniu, jako przewodnicząca klasy, zgłaszała się do kolejnych akcji i podejmowała wyzwania. Czy późniejsze obowiązki zawodowe i rodzinne coś zmieniły? Nie mogły, bo takiej urodzonej aktywistki nie sposób zamknąć w kuchni czy zatrzymać przed telewizorem. Joanna Klima to mieszkanka osiedla, które poznała z każdej strony. Ponieważ podwórka zna od czasów trzepaka i melalowej huśtawki, gdy kilka lat temu stanęła przed pustym i smutnym placem wśród bloków, postanowiła coś zmienić. I tak, z pomysłu storzenia placu zabaw dla dzieci starszych, pojawiło się bijące do dziś Serce Szczepina. Asia jest także aktywistką Stowarzyszenia Akcja Miasto i rowerzystką, bez względu na porę roku. Przy Sobotniej Kawie opowiedziała nam o niezwykłych sąsiedzkich inicjatywach i projektach już zrealizowanych, ale też podzieliła się swoją energią i na pewno wielu wrocławian zainspirowała do działania.

Warto też wybrać się na zorganizowany spacer i posłuchać opowieści o Szczepinie. Joanna Klima i Krzysztof Ziental opowiadają o historii osiedla, luksferach, otoczakach, łamaczach światła, placu zabaw na 7 piętrze, a czasem nawet pomagają wdrapać się na dach jednego z bloków. https://www.facebook.com/serceszczepina

Jeśli ktoś ma pomysły na to jak zmieniać swoje najbliższe otoczenie, to warto przedstawiać projekty i składać wnioski do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiegi i Mikrograntów. Czasem udaje się coś wygrać i zyskać dofinansowanie ;)

REKLAMA

To może Cię zainteresować