Między nami Kobietami – wyjątkowe webinary Alei Bielany

Radio RAM,mk | Utworzono: 04.03.2021, 17:11 | Zmodyfikowano: 04.03.2021, 17:11
A|A|A

Fot. materiały prasowe

O "Między nami kobietami" opowiadała w Radiu RAM, w poniedziałek 8 marca, organizatorka Krzysztofa Gromada:

Michalina Grzesiak, autorka bloga krystynoniedenerwujmatki.pl, najsłynniejsza polska statystyczka Janina Bąk, prowadząca kultowy profil JaninaDaily oraz psycholożka i seksuolożka Zofia Szynal wezmą udział w wyjątkowych rozmowach, transmitowanych z profilu facebook Alei Bielany, podczas których rozprawią się ze stereotypami dotyczącymi kobiet i udowodnią, że osiągnięcie perfekcji w nieperfekcji może być kluczem do szczęścia.

Podczas pierwszego spotkania online pt. „Jak dzieciaki wychować i nie dać się zwariować” Michalina Grzesiak podpowie jak w macierzyństwie nie zatracić siebie, a z humoru i dystansu do świata uczynić patent na szczęście.

- Stereotyp matki-Polki cały czas trzyma się u nas mocno. Tymczasem ja chcę powiedzieć kobietom, że garnek stojący w zlewie drugi dzień, dziecko, które nie umyło wieczorem zębów, czy samotny wyjazd w góry nie czyni z nas złych matek. Chcę powiedzieć, że czasem warto odpuścić – mówi Michalina Grzesiak.
Kolejny webinar poprowadzi Janina Bąk, autorka bestsellerowej książki „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla”.

„Na taką ładną kobietę to aż miło popatrzeć. Od razu się lepiej pracuje. Ubierz się w sukienkę, klient doceni" – to tylko kilka przykładów seksizmu językowego, funkcjonującego w codziennym życiu. Jak w praktyce reagować na tego typu komentarze, ile statystycznie kobiet ich doświadcza i czy można podejść do nich z humorem – to tylko kilka z wielu zagadnień, jakie poruszone zostaną podczas tego spotkania.
Trzeci webinar poprowadzi psycholożka i seksuolożka Zofia Szynal. Rozmowa będzie podsumowaniem dwóch poprzednich spotkań, a także próbą przyjrzenia się wyzwaniom kobiet z psychologicznego punktu widzenia i odpowiedzenia na pytania dotyczące dążenia kobiet do perfekcji, przyjmowania ról społecznych oraz wpływu akceptacji siebie na potrzeby seksualne.

Każdy webinar, transmitowany na żywo z profilu Facebook Alei Bielany, będzie także okazją do zadawania pytań ekspertkom oraz włączenia się w dyskusję. Rozmowy moderować będzie dziennikarka Radia RAM – Ewelina Lis.

Cały marzec w Alei Bielany będzie miesiącem szczególnie poświęconym kobietom. Poza cyklem „Między nami Kobietami”, w Centrum rusza kampania „Wiosenna lekkość rzeczy”, poświęcona zrównoważonemu podejściu do mody. Udział niej wzięły trzy influencerki – Magda Kostyszyn, Ola Radomska oraz Sara Ferreira, które opowiedziały o tym, jak ewoluowało ich spojrzenie na modę na przestrzeni lat oraz dlaczego bycie świadomym klientem nie wymaga rezygnacji z przyjemności zakupów.

Webinary online z cyklu „Między nami Kobietami” odbywać się będą:
8 marca, 19.00 – Michalina Grzesiak: „Jak dzieciaki wychować i nie dać się zwariować”
15 marca 19.00 – Janina Bąk: „Ubierz sukienkę, klient doceni” – jak reagować na przejawy seksizmu?
22 marca 19.00 – Zofia Szynal: Co oznacza bycie kobietą szczęśliwą w XXI wieku?

Patronat nad wydarzeniem objęło Radio RAM.
Więcej na:
www.alejabielany.pl
www.facebook.com/AlejaBielany

REKLAMA

To może Cię zainteresować