MuzWro - Muzyczny Wrocław w klimacie elektro [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 03.03.2021, 10:26 | Zmodyfikowano: 03.03.2021, 10:26
A|A|A

okładka płyty "Lust" Skinny-ego

W MuzWro pochyliliśmy się nad świeżymi wydawnictwami dwóch doświadczonych postaci ze świata szeroko pojętej muzyki klubowej i elektronicznej. Dwa razy litera "S" - jak Skinny i Sosky. Dwa razy litera "M" - jak Michał Skórka (vel Skinny) oraz Michał Sosnowski (vel Sosky). 

SKINNY 18:00
Michał Skinny Skórka to założyciel kultowego w kręgach słuchaczy muzyki electro i electroclash duetu Skinny Patrini. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista w jednym. Swoją karierę muzyczną zaczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini, znany m. in. z muzyki do filmów "Galerianki" oraz "Lokator".

Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, wydał dwie bardzo dobrze przyjęte płyty "Duty Free" (2008) oraz "Sex" (2012). W roku 2013 duet postanowił zakończyć działalność, a Skinny rozpoczął ścieżkę solową. W czerwcu 2014 roku rozpoczął pracę nad produkcją dwóch utworów Justyny Steczkowskiej, które znalazły się na płycie "Anima" (2014): "Kochankowie Syreny", który został wybrany na drugi singiel promujący album artystki oraz "High Heels" wieńczący album, z gościnnym udziałem Pati Yang, który okazał się być kolejnym singlem promującym "Animę".W czerwcu 2016 roku Skinny wydał swoją pierwszą solową płytę, "The Skin I'm In", na której znalazło się 12 utworów, których jest kompozytorem, autorem oraz producentem. Album został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i fanów. Utwory "I Wish" (z gościnnym udziałem Kasi Stankiewicz), "As Time Goes By", "Happy Thoughts" oraz "Nothing Wasted" pojawiały się także na 89,8 FM.

W lutym 2021 ukazał się drugi solowy album Skinny'ego zatytułowany "Lust". Na płycie znajdziemy piękne, naładowane niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, ballady przywołujące na myśl najlepsze momenty z okresów świetności Placebo czy Sneaker Pimps przeplatane energetycznymi utworami spod znaku Depeche Mode oraz masywne, industrialne brzmienia budzące skojarzenia z twórczością Trenta Reznora, a wszystko skomponowane i wyprodukowane przez jednego artystę - Skinny'ego, który swoim charakterystycznym I charakternym stylem wprowadza z każdym swoim albumem nową jakość na krajowej scenie muzycznej.

Na płycie, oprócz Skinny'ego usłyszymy Kasię Stankiewicz, perkusitę Łukasza Luka Jeleniewskiego (Lipali), producenta i multiinstrumentalistę Piotra Radzio, oraz duet smyczkowy Julii Ziętek i Anny Śmiszek-Wesołowskiej.

Z zawartościa płyty "Lust" zapoznaliśmy się w pierwszej godzinie. Posłuchaj rozmowy u dołu strony.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Radio RAM (@radioram89i8)SOSKY 19:00

Michał Sosnowski znany jako Sosky to pochodzący z Wrocławia DJ i producent, to także absolwent Red Bull Music Academy oraz połówka prężnie swego czasu działającego duetu Przaśnik, w ramach którego wspólnie z Bontonem zrealizował trzy entuzjastycznie przyjetę winylowe wydawnictwa. Obaj wrocławianiie mieli okazję realizować takich artystów, jak Kixnare, Dreadsquad, Igora Boxxa, czy Mr. Confuse.

Na bitach en2aka nawijali m.in. VNM, Hades i Kaen, a on sam wydał cztery albumy, które ukazały się nakładem słynnej oficyny U Know Me Records.

W środowy wieczór posłuchaliśmy premierowego zestawu kompozycji pod nazwą "Rytmy Frasowane". Albumu, na którym Michał zmieszał ze sobą w sposób niezwykle smaczny brzmienia elektroniczne i motywy etniczne z Polski.  Wśród nich ten oto numer, który hipnotyzuje mnie niezmiennie od parunastu dni...W MuzWro także stałe punkty programu - alternatywne granie z Michałem Kwiatkowskim (#NieByłoGrane) oraz Szybki Strzał z Polski, który stał się strzałem z... Wrocławia. 

POSŁUCHAJ RAZ JESZCZEZa tydzień spotykamy się w składzie: Daniel Grupa | T Dot Est | Jakub Skorupa

Zapraszam!
Maciek Szabatowski  |  #szabatnawijana89i8fm

Archiwum MuzWro - Muzycznego Wrocławia
Archiwum RAMbeat (In The Mix / Around The House / Ucieczka z Klubu / Instytut Niskich Temperatur)

REKLAMA

To może Cię zainteresować