Nowy termin 21. MFF Nowe Horyzonty [ROZMOWA Z MARCINEM PIEŃKOWSKIM - DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM]

KM | Utworzono: 17.02.2021, 18:59 | Zmodyfikowano: 17.02.2021, 18:59
A|A|A

fot. mat. prasowe

Organizatorzy wrocławskiej imprezy zmianę terminu tłumaczą zmianą daty festiwalu w Cannes. Sprzedaż karnetów ma ruszyć 10 marca.

Co zobaczymy na festiwalu, na jakich zasadach i kiedy rusza całoroczna platforma Nowych Horyzontów? O tym opowiadał dyrektor artystyczny festiwalu - Marcin Pieńkowski: 

Do widzów, w specjalnym liście, zwrócili się Roman Gutek - dyrektor festiwalu i Marcin Pieńkowski - dyrektor artystyczny:

Szanowni Państwo,

od wielu tygodni intensywnie przygotowujemy 21. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Pracujemy nad tym, żeby tegoroczne wydarzenie było na najwyższym poziomie programowym i organizacyjnym. Planujemy edycję hybrydową – sercem festiwalu będą oczywiście pokazy kinowe, ale część filmów będzie można oglądać online.

Ze względu na wciąż groźną pandemię, wiele międzynarodowych festiwali odbywających się wiosną zmienia swoje terminy. Jednym z nich jest festiwal w Cannes, który w tym roku odbędzie się w lipcu, bardzo blisko naszego pierwotnego terminu. W związku z tym, że canneński festiwal znacząco wpływa na program Nowych Horyzontów oraz jego wydarzenia branżowe (m.in. Polish Days), postanowiliśmy przesunąć termin naszego festiwalu. 21. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia 2021 roku, oczywiście we Wrocławiu.

Sprzedaż karnetów na część stacjonarną festiwalu rozpocznie się 10 marca. W programie nadchodzącej edycji znajdą się m.in. retrospektywy Chantal Akerman, Angeli Schanelec oraz Apichatponga Weerasethakula. Nasi selekcjonerzy w ostatnich miesiącach uczestniczyli w festiwalach w Wenecji, Tallinie, Rotterdamie, Göteborgu oraz Sundance. Już teraz mamy potwierdzonych ponad 80 tytułów, a przed nami jeszcze Berlinale, wspomniane Cannes, oraz oglądanie setek zgłoszonych tytułów. Filmy na 21. MFF Nowe Horyzonty będą z pewnością wyraziste i odważnie komentujące złożoną rzeczywistość, z jaką się codziennie zderzamy.

Dziękujemy za wyrozumiałość i za Państwa wsparcie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie niezapomniana, pełna spotkań i dyskusji w salach kinowych oraz, co dla nas niezwykle ważne, bezpieczna.

Pozdrawiamy serdecznie,
Roman Gutek, Marcin Pieńkowski oraz zespół MFF Nowe Horyzonty

REKLAMA

To może Cię zainteresować