Pat Metheny prezentuje „Four Paths of Light (Part 2)"

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 15.02.2021, 17:07 | Zmodyfikowano: 15.02.2021, 17:07
A|A|A

Już 5 marca, Pat Metheny rozpocznie następny rozdział w swojej powszechnie znanej i niekończącej się karierze twórczej. Do serwisów streamingowych i na sklepowe półki trafi wówczas najnowszy album artysty - "Road To The Sun". Płyta jest zbiorem dwóch wieloczęściowych suit, napisanych przez Metheny'ego i wykonanych przez pięciu czołowych, współczesnych gitarzystów klasycznych. Pod koniec zeszłego roku Metheny podzielił się fragmentem utworu tytułowego „Road To The Sun" w wykonaniu Los Angeles Guitar Quartet. 

Dziś powraca, by zapowiedzieć czteroczęściową solową suitę gitarową „Four Paths of Light" w wykonaniu laureata nagrody Grammy - Jasona Vieaux. Tym albumem Pat debiutuje jako kompozytor muzyki kameralnej, jednocześnie poszerzając zbiór swoich dzieł, które do tej pory, zdobyły uznanie w wielu gatunkach muzycznych, od jazzu i rocka po country i new age. 

Współpracując z Jasonem Vieaux, Metheny łączy się z gitarzystą, który (jak sam to ujął) „był jednym z moich ulubionych muzyków od pierwszej chwili, gdy go usłyszałem", dodając, że Vieaux „wyróżnia się w graniu fragmentów graniczących z techniczną niemożliwością."

Jason Vieaux dodaje, że „praca z Patem była moim marzeniem. Mimo, że znam na pamięć tak wiele jego improwizowanych solówek, kompozycyjny aspekt jego muzyki był zawsze najważniejszy... kiedy artysta o randze Pata, pisze nie tylko merytoryczne dzieło, ale utwór, który wymaga prawdziwej wirtuozerii, i jest opatrzony jego znakiem jakości, to jest to wielki moment dla gitary klasycznej. " 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować