Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli. Zgłosiło się 60 proc. uprawnionych

Radio RAM, jk | Utworzono: 12.02.2021, 15:45 | Zmodyfikowano: 12.02.2021, 15:53
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Skłodowskiej -Curie szczepienia zaczną się jutro. Jak mówi koordynator punktu szczepień, lista już liczy ponad dwa tysiące nazwisk:

W Szpitalu im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu w piątek zaszczepionych zostanie stu nauczycieli, bo tyle dawek szczepionki AstraZeneca otrzymała ta placówka.

 - W kolejce mamy zapisanych ponad 700 nauczycieli. W poniedziałek mamy otrzymać kolejne 300 dawek szczepionki, które podamy w przyszłym tygodniu - powiedziała rzecznik szpitala Sylwia Grzondziel. W Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy szczepienia rozpoczęły się po południu, ponieważ szczepionka dotarła dopiero w piątek.

W Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu również otrzymano 200 dawek szczepionki i rozpoczęto podawanie ich nauczycielom w piątkowe południe. - W naszym powiecie do szczepień zgłosiło się ponad 500 nauczycieli, a mamy zadeklarowanych ponad tysiąc dawek na przyszły tydzień. Nie powinno być zatem problemów - powiedział dyrektor szpitala Kamil Barczyk.

W pierwszej kolejności szczepieni są nauczyciele, którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach. Listy chętnych przygotowują dyrektorzy szkół.

Jak mówi wicekurator dolnośląski Janusz Wrzal w pierwszej grupie zgłosiło się około 60 proc. uprawnionych, czyli prawie 20 tysięcy osób:

Nauczyciele są szczepieni preparatem AstraZeneca. Zdaniem naczelnego epidemiologa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu prof. Jarosława Drobnika jest on równie skuteczny jak inne:

Po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i ekspertami, minister zdrowia wydał wytyczne w formie komunikatu, który stwierdza, że szczepionką firmy AstraZeneca mogą być szczepione wszystkie osoby urodzone w 1956 roku oraz młodsze.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować