Film Agnieszki Holland na krótkiej liście do Oscara

jp | Utworzono: 10.02.2021, 00:30 | Zmodyfikowano: 10.02.2021, 00:30
A|A|A

Polska kandydatura – „Śniegu już nigdy nie będzie” – nie znalazła się na tzw. shortliście. Oprócz „Szarlatana”, który miał swoją polską premierę we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, są na niej inne tytuły znane już widzom wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty – bośniacka „Aida”, duńskie „Na rauszu”, rosyjscy „Drodzy towarzysze”, czy „Noc królów” z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Bohaterem „Szarlatana” jest zielarz Jan Mikolášek, który leczył tysiące mieszkańców Czechosłowacji, a także komunistycznych i nazistowskich dygnitarzy. 

 

ROZMOWA Z AGNIESZKĄ HOLLAND  O ”SZARLATANIE” - TUTAJ

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła też shortlisty w kilku innych kategoriach, m.in. najlepszego filmu dokumentalnego. Tu również znalazły się tytuły, które wrocławska publiczność zna z Nowych Horyzontów, American Film Festival i Millenium Docs Against Gravity – „Gunda”, „Malarka i złodziej”, „Witajcie w Czeczenii”, „Notturno”, „Truflarze”. 

Nominowanych do tegorocznych Oscarów poznamy 15 marca. Ceremonia wręczenia 93. Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zaplanowana jest na 25 kwietnia. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować