Promyk Słońca we wrocławskim ZOO

BT, mat. prasowe | Utworzono: 08.02.2021, 16:54 | Zmodyfikowano: 08.02.2021, 16:54
A|A|A

fot. ZOO Wrocław

Zebrani goście mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć małego nosorożca na własne oczy. Jednak ta chwila szczęścia nie trwała długo, bo bohaterka dnia za bardzo się zestresowała i trzeba było zapewnić jej komfort, czyli powrót do dobrze znajomego otoczenia.

Kiran i jej matkę Maruškę zwiedzający wrocławskie zoo będę mogli zobaczyć najprawdopodobniej w marcu. Tymczasem na wybiegu zewnętrznym codziennie pojawia się samiec Manas.

Kiran - samica nosorożca indyjskiego, przyszła na świat 6 stycznia jako córka 11-letniego Manasa i 7-letniej Maruški. Jest pierwszym przedstawicielem tego gatunku urodzonym we wrocławskim zoo na przestrzeni 155 letniej historii.

Mała rośnie jak na drożdżach. Niemal co 2 godziny pije bardzo tłuste mleko matki. Nic dziwnego więc, że podwoiła masę ciała od urodzenia i osiągnęła już 90 kg. Poznaje też otoczenie i opiekunów. Nie oddala się jednak od matki, a ta pilnuje córki na każdym kroku. Oczywiście Kiran próbuje brykać, jak to maluch, ale musi jeszcze popracować nad koordynacją, bo zdarza się jej przewrócić przy tych „akrobacjach”. Ma już swoje ulubione miejsce do spania – przy jednej za ścian zaplecza, najlepiej za matką.

REKLAMA

To może Cię zainteresować