Instytut Grotowskiego z projektem wsparcia dla artystów indywidualnych i teatrów niezależnych

PAP, jk | Utworzono: 07.02.2021, 16:55 | Zmodyfikowano: 07.02.2021, 16:55
A|A|A

fot. Instytut Grotowskiego/Facebook

W ramach zainicjowanego przez Instytut Grotowskiego projektu powstanie profesjonalna dokumentacja filmowa, fotograficzna i materiałów promocyjnych spektakli lub innych dzieł teatralnych zgłoszonych przez artystów indywidualnych lub teatry niezależne.

Jarosław Fret, dyrektor Instytutu Grotowskiego, powiedział, że pomysł na uruchomienie programu „[off].REC” powstał po ponownym zamknięciu instytucji kultury z powodu obostrzeń epidemicznych, co – jak podkreślił - "nieodwracalnie zmieniło dynamikę aktywności teatru". "Dlatego wsparcie dla artystów i artystek funkcjonujących pozainstytucjonalnie, którzy najbardziej ucierpieli z powodu pandemii, wydaje się zadaniem priorytetowym" – dodał Fret.

Zgłoszenia do projektu będą przyjmowane do końca czerwca 2021 r., a wybrane spektakle będą czasowo dostępne na kanałach Instytutu Grotowskiego. Nagrania będą realizowane od lutego do końca lipca w Instytucie Grotowskiego, w jednej z sal teatralnych: Studiu Na Grobli, Sali Teatru Laboratorium lub w Piekarni.

Materiały dokumentujące spektakle i promocyjne, które powstaną w trackie projektu, pozostaną własnością zespołów teatralnych i będą mogły być wykorzystywane zgodnie z ich potrzebami.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia podkreślają, że ma ono przyczynić się do wzrostu standardu prezentacji teatralnych w internecie, w tym do wysokiej jakości przekazu wizualnego.

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować