Czy w mieście powstanie sklep socjalny?

el, Malwina Gadawa | Utworzono: 06.02.2021, 19:41 | Zmodyfikowano: 06.02.2021, 19:44
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay.com

Radna Marta Kozłowska tłumaczy, że taki sklep w stolicy Dolnego Śląska mogłaby przy wsparciu miasta prowadzić organizacja pozarządowa.

Założenie projektu jest proste - osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą kupować podstawowe produkty poniżej ich ceny rynkowej. Chodzi z jednej strony o pomoc najuboższym, a z drugiej o ograniczenie marnotrawstwa żywności. Radna Agata Gwadera-Urlep tłumaczy, że we wrocławskim sklepie z czasem, oprócz żywności, mogłyby się pojawić artykuły chemiczne i odzież.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu Anna Józefiak-Materna dodaje, że w stolicy Dolnego Śląska świadczenie pieniężne z kasy MOPS-u pobiera tyko 2-2,5 tysiąca wrocławian, ale to nie oznacza, że tylko tyle osób potrzebuje pomocy.

Pod koniec ubiegłego roku pierwszy socjalny sklep w Polsce ruszył w Katowicach. Na Dolnym Śląsku to Legnica jest miastem, gdzie będzie funkcjonował pierwszy taki sklep w naszym regionie. Wrocław dopiero analizuje pomysł radnych, żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować