Teatr Capitol ponownie otworzy się dla publiczności 18 lutego, WTL już 12-go

BT, PAP | Utworzono: 05.02.2021, 18:56 | Zmodyfikowano: 05.02.2021, 18:56
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Podczas piątkowej konferencji prasowej rząd zapowiedział otwarcie od 12 lutego - warunkowo na dwa tygodnie - m.in. kin, teatrów, filharmonii i oper. Jak podkreślił w trakcie spotkania wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński, we wznawiających działalność instytucjach musi być "bezwzględnie przestrzegany" reżim sanitarny - zarówno limity publiczności do 50 proc. wypełnienia widowni, jak również maseczki, dystans i mycie rąk.

- Decyzja rządu była dla nas dużym zaskoczeniem. W pierwszym tygodniu nie będziemy jeszcze jednak grać, bo przede wszystkim nie jesteśmy w stanie w tym czasie sprzedać biletów. Reagujemy w miarę naszych możliwości jak najszybciej – powiedziała rzeczniczka Teatru Capitol Joanna Kiszkis.

Zapowiedziała, że 18 lutego na Dużą Scenę Capitolu powróci spektakl "Lazarus" w reżyserii Jana Klaty. "Widzowie bardzo czekają na ten spektakl, tyle razy już odwoływany" – dodała. Z kolei 20 lutego na Scenie Ciśnień odbędzie się "Mów coś, śpiewaj!", czyli wieczór z aktorami Improkracji i gośćmi z Capitolu: Heleną Sujecką i Mikołajem Woubishetem.

Sprzedaż biletów na spektakle rozpocznie się 9 lutego. "Dalsze spektakle będziemy planować po opublikowaniu rozporządzenia" – powiedziała rzeczniczka.

Dodała też, że zaplanowany na 14 lutego koncert walentynkowy online "Capitolove" pozostaje bez zmian. - Artyści Capitolu wybrali swoje ulubione piosenki o miłości, do widzów należy tylko przygotowanie domowego parkietu. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. hity Lady Gagi, Britney Spears, Krzysztofa Krawczyka, Skaldów i Whitney Houston – zapowiedziała.

O ponownym otwarciu Capitolu w Radiu RAM opowiadał dyrektor teatru, Konrad Imiela:

Wrocławski Teatr Lalek poinformował w piątek wieczorem, że jego zespół wróci na scenę w pierwszym możliwym terminie. 12 lutego o 17:30 zostanie wystawiona "Plama" w reżyserii Martyny Majewskiej. W drugiej połowie lutego WTL zaprasza także na: "Afrykańską przygodę", "Zostań moim przyjacielem" i "Babcię na jabłoni".

"Cieszymy się, że już niedługo spotkamy się w teatrze. O terminach spektakli granych na naszych scenach poinformujemy niebawem, w tej chwili jednak, wszystkie spektakle sprzedawane na naszej stronie dostępne są tylko online" – poinformował z kolei w mediach społecznościach Teatr Polski.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować