Covid-19 wyleczył inne choroby? To bezpodstawny optymizm

PP, Maciej Sas | Utworzono: 29.01.2021, 14:35 | Zmodyfikowano: 29.01.2021, 14:35
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Czy to oznacza, że mniej ludzi choruje? Profesor Piotr Ponikowski, kierownik Centrum Chorób Serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej i rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozwiewa te wątpliwości:

Profesor Ponikowski zapewnia, że to się na pewno nie uda. Jeśli wiec ktoś ma takie problemy, powinien się zdecydować na leczenie w szpitalu, bo paradoksalnie teraz czeka się na nie o wiele krócej niż przed epidemią koronawirusa.

Profesor Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii zapewnia, że mamy w regionie możliwości skutecznego diagnozowania i leczenia, trzeba tylko wybrać się do lekarza. Jeśli bowiem sytuacja nie zmieni się, za kilka miesięcy może nas czekać katastrofa pod względem liczby zgonów. Zresztą, kłopoty z tym związane onkolodzy już teraz obserwują z niepokojem:

Profesor Maciejczyk dodaje, że najtrudniejsza jest sytuacja z diagnozowaniem raka płuc. Bywają tygodnie, gdy wykrywanych jest o 80 procent mniej nowych przypadków niż to mało miejsce przed pandemią.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

cz.1:

cz.2:

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować