"Było nadzwyczaj spokojnie". Za najmłodszymi uczniami pierwszy tydzień nauki stacjonarnej

Radio RAM, J. Kościelna, el | Utworzono: 23.01.2021, 07:53 | Zmodyfikowano: 23.01.2021, 09:59
A|A|A

archiwum radioram.pl

- Dane są optymistyczne. Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą równie dobre wieści - podkreśla dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk:

Całkowicie zdalnie działa szkoła w Braszowicach nieopodal Ząbkowic Śląskich, a na tryb hybrydowy przeszły: SP 2 w Polkowicach, zespół szkolno-przedszkolny w Sokołowsku oraz podstawówka z Bystrzycy w gm. Oława. W trzech placówkach pozytywne wyniki na COVID otrzymali nauczyciele, a w jednej uczeń. - W pierwszej połowie lutego powtórzymy badania dla pracowników szkół - mówi Roman Kowalczyk:

- Było nadzwyczaj spokojnie - tak pierwszy tydzień nauki stacjonarnej najmłodszych uczniów podsumował Jarosław Delewski, szef departamentu edukacji we wrocławskim magistracie. Podobnego zdania jest Jolanta Dołęgowska, dyrektor szkoły podstawowej nr 25 na wrocławskim Muchoborze:

Specjaliści zwracają uwagę na przedszkola, które działają nieprzerwanie od maja i w których sytuacjach - po ciężkiej pod względem liczby zachorowań jesieni - się unormowała. W tej chwili na 1081 dolnośląskich przedszkoli jedynie sześć jest częściowo lub całkowicie wyłączonych z pracy, pozostałe funkcjonują normalnie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować