Szef klubu PiS trafił do aresztu po awanturze domowej

Radio RAM, PAP, Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 20.01.2021, 11:01 | Zmodyfikowano: 20.01.2021, 11:10
A|A|A

(fot. archiwum

Do interwencji policji w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej doszło we wtorek po godz. 19 - poinformowała w środę oficer prasowa legnickiej policji podkom. Jagoda Ekiert:

- 36-latek miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad bliskimi. Policjanci założyli w tej rodzinie niebieską kartę, a mężczyznę prewencyjnie odizolowano od innych domowników. To standardowa procedura. Zatrzymany wciąż przebywa w policyjnej izbie zatrzymań i prowadzimy z nim czynności - powiedziała policjantka.

- Na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka PiS Jacka Baczyńskiego, szefa klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - powiedział PAP Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS.

Marszałek Elżbieta Witek, która jest szefową PiS w okręgu legnickim mówi, że na takie zachowanie zgody być nie może.

Jak dodał, jego sprawą zajmie się teraz rzecznik dyscypliny partyjnej. Baczyński przez trzy kadencje był radnym miejskim w Legnicy, a od 2018 roku jest radnym sejmiku dolnośląskiego i szefem klubu PiS.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA