Utrata wzroku Przemka nie zatrzymuje i w tandemie jedzie po radość!

Anna Fluder | Utworzono: 14.01.2021, 09:35 | Zmodyfikowano: 14.01.2021, 09:35
A|A|A

fot. Przemysław Zaręba

Poznaliśmy się na letnim pikniku Radia RAM. Przemysław Zręba i Anna Maria Bielińska przyjechali do nas na tandemie i zapraszali na przejażdżki alejkami parku. Każdy kto odważył się usiąść na tylnym siodełku, miał okazję przekonać się jak ważna jest koordynacja i zaufanie do osoby prowadzącej rower. Jeśli dodatkowo decydowaliśmy się na zaciemniającą oczy opaskę, to już było przeżycie z kategorii wyczynów ekstremalnych. Przemek tak podróżuje na co dzień. Jeszcze w 2016 roku wyruszył w Polskę sam ale teraz, już w tandemie z pilotką z Anią, prowadzącą i patrzącą za nich oboje, szykują się do wyprawy tą samą trasą co 5 lat temu. Tym razem będą "gonić Wrocław", a my będziemy im kibicować. W liście do nas czytamy:

W zeszłym roku pandemia pokrzyżowała nam wszystkie plany, a fundacja Jedziemy Po Radość ledwie działała i nie mogliśmy robić tego co lubimy najbardziej. Czyli organizować wspólne wyjazdy tandemowe. W 2021 chcemy wrócić do intensywnego promowania aktywności fizycznej wśród ludzi z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem niewidomych oraz słabowidzących.
Jako fundacja planujemy dużą wyprawę, być może dookoła Polski. Chcemy ruszyć w połowie maja i dojechać, dokąd urlopu starczy :) Chcemy, aby ten rok był trochę inny od poprzedniego i ta wyprawa ma pokazać, że jest szansa na normalność. Jednocześnie chcemy namawiać ludzi z Wrocławia do wspólnych wyjazdów lokalnych. Tył tandemu w końcu sam nie pojedzie.

Przemek i Ania już odliczają dni do urlopu, posłuchajcie:

Więcej o wyprawie można przeczytać na stronie: https://polskanatandemie.pl/

Jednym z odważnych, na pikniku Radia RAM w Parku Szczytnickim, był nasz kolega Jan Pelczar.

REKLAMA

To może Cię zainteresować