W niektórych szpitalach wracają porody rodzinne

Elżbieta Osowicz, km | Utworzono: 04.01.2021, 06:49 | Zmodyfikowano: 04.01.2021, 06:54
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Z pewnymi ograniczeniami, ale w niektórych szpitalach wracają porody rodzinne. We Wrocławiu w dwóch oddziałach położniczych: przy Kamieńskiego i na Brochowie przywrócono taką możliwość. Szpital im. Falkiewicza nie wymaga już od osoby towarzyszącej ujemnego testu na COVID19, wystarczy wypełnić ankietę w której deklaruje się, że nie ma się objawów choroby. Rzecznik szpitala Michał Przybycień przyznaje, że zainteresowanie jest bardzo duże:

Jak mówi położna Małgorzata Mielcarek ze szpitala im. Falkiewicza czas przebywania na porodówce jest krótszy niż przed pandemią:

W szpitalu na Brochowie w oddzielnych skrzydle rodzą ciężarne z dodatnim wynikiem w kierunku COVID19. Kliniki na razie nie zdecydowały się na przywrócenie porodów rodzinnych, jak tłumaczy rzeczniczka szpitala Monika Kowalska do tego ośrodka trafiają kobiety z zagrożoną ciążą i lekarze nie chcą ich narażać.

Z rzecznikiem szpitala im. Falkiewicza Michałem Przybycieniem, położną Małgorzatą Mielcarek i przyszłymi rodzicami rozmawiała Elżbieta Osowicz:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować