Wrocław: W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym chcą szczepić tysiąc osób dziennie

km | Utworzono: 30.12.2020, 15:11 | Zmodyfikowano: 30.12.2020, 15:11
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne: Dr. Partha Sarathi Sahana/flickr.com (Creative Commons)

Rzecznik prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska poinformowała w środę, że w placówce przeciw COVID-19 zaszczepiono 900 osób, co stanowi 5 proc. wszystkich zaszczepionych osób w Polsce.

Dodała, że w środę do szpitala dotarła kolejna transza 975 szczepionek. Zostaną one wykorzystane w środę i w czwartek.

Otworzymy dodatkowo jeszcze jeden punkt szczepień i chcemy szczepić dziennie do tysiąca osób. Po 4 stycznia będzie to realne. Dzięki temu w ciągu kilku dni zaszczepimy nie tylko naszych pracowników, ale również pracowników i studentów Uniwersytetu Medycznego oraz osoby z innych placówek medycznych, które zapisały się do naszej kolejki – powiedziała Kowalska.

Kolejka w USK liczy ponad 10 tys. osób. Ponad 2,5 tys. to pracownicy tego szpitala, około 3,5 tys. osób to studenci medycyny i pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a 4 tys. zapisanych to pracownicy innych jednostek medycznych na Dolnym Śląsku. Szczepienie odbywa się w USK w czterech punktach.

W drugim z węzłowych szpitali we Wrocławiu – Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego – w środę zakończono procedurę szczepień z pierwszej transzy.

Podano szczepionkę pojedynczym osobom, tym pracownikom, którzy nie mogli jej przyjąć wcześniej, np. z powodu nieobecności. 4 stycznia mamy otrzymać 550 sztuk w kolejnej transzy – powiedziała rzecznik placówki Urszula Małecka.

Rzecznik Tomasz Kozieł poinformował PAP, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy szczepionkę w środę i czwartek otrzyma 300 osób z personelu tej lecznicy.

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze i w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu wykorzystano już po 75 szczepionek z pierwszej transzy. Kolejne szczepienia zaplanowano w obu tych szpitalach po 4 stycznia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować