Od Nowego Roku bilet jednorazowy będzie kosztował 4,60 zł

km, Malwina Gadawa | Utworzono: 28.12.2020, 08:26 | Zmodyfikowano: 28.12.2020, 08:27
A|A|A

Fot. Patrycja Dzwonkowska

Od nowego roku w życie wejdzie uchwalona przez miejskich radnych podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Przypomnijmy, że najwięcej stracą osoby, które korzystają z biletów jednorazowych. Cena biletu normalnego wzrośnie o 35 proc. Teraz kosztuje on 3,40 zł. Od stycznia zapłacimy 4,60 zł. Skarbnik miasta Marcin Urban podkreśla jednak, że na zmianie nie stracą mieszkańcy Wrocławia, którzy korzystają z programu Nasz Wrocław i w stolicy Dolnego Śląska płacą podatki.

Zapytaliśmy samych wrocławian, co sądzą o podwyżce cen biletów:

Przeciwko podwyżce od początku protestują wrocławscy Zieloni, którzy złożyli nawet obywatelski projekt uchwały w tej sprawie, chcąc zablokować wzrost cen. Większość radnych była jednak temu pomysłowi przeciwna. Robert Suligowski tłumaczy dlaczego jego partia protestuje:

Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK tłumaczy, że decyzja radnych jest dla spółki bardzo ważna, bo oznacza m.in. akceptację dotychczasowych działań przedsiębiorstwa:

To nie będzie jedyna podwyżka we Wrocławiu, która wejdzie w życie od stycznia. Wzrosną także opłaty za parkowanie w centrum stolicy Dolnego Śląska. Zamiast 3 lub 2 zł za godzinę parkowania, w zależności od strefy, zapłacimy 7 lub 5 zł.

Od nowego roku parkowanie we Wrocławiu będzie droższe

REKLAMA

To może Cię zainteresować