Ponad miliard złotych na inwestycje, a to tylko plan Wrocławia. Co zmieni się w regionie i w mieście w przyszłym roku?

WK, Malwina Gadawa | Utworzono: 24.12.2020, 06:00 | Zmodyfikowano: 24.12.2020, 06:19
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Pomimo pandemii koronawirusa Wrocław nie zwalnia tempa i na inwestycje chce w przyszłym roku przeznaczyć ponad miliard złotych. Zdecydowanie najważniejszym zadaniem będzie kontynuacja budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. To największa taka inwestycja powojennego Wrocławia. Do tego dochodzi także budowa trasy tramwajowej na Popowice. Tylko te dwa zadania będą kosztowały miasto w przyszłym roku blisko 200 mln zł, wylicza prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk:

Ewa Mazur rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu dodaje, że przyszły rok upłynie także pod znakiem remontów obiektów inżynieryjnych:

Prezydent Sutryk dodaje, że zadań będzie więcej, nie tylko tych związanych z infrastrukturą:

Inwestować zamierza też województwo dolnośląskie. O tym, jakie projekty będą realizowane opowiada członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda:

To jednak nie wszystko. Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski opowiada, co w nowym roku zmieni się w służbie zdrowia:

Z kolei Paweł Wybierała, członek zarządu województwa dodaje, że wiele będzie się działo także w sporcie. Samorząd przeznaczy 9 mln zł na budowę hali lekkoatletycznej na wrocławskich Kłokoczycach:

W przyszłym roku władze województwa chcą także zakończyć budowę na Polanie Jakuszyckiej Dolnośląskiego Centrum Sportu. Będzie to jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków, sportowcy będą tam trenować biathlon i narciarstwo biegowe.

REKLAMA

To może Cię zainteresować