Pacjenci i załoga mogą odetchnąć. Strzelińskie Centrum Medyczne będzie częścią USK we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, el | Utworzono: 06.12.2020, 23:16 | Zmodyfikowano: 06.12.2020, 23:39
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Na razie decyzją wojewody dolnośląskiego placówka przyjmuje jedynie chorych z COVID-19, ale w przyszłości mają tam nadal działać: porodówka, interna czy rehabilitacja. Jak mówi dyrektor USK, Piotr Pobrotyn, wykorzystany zostanie także potencjał działającego w Strzelińskim Centrum Medycznym zakładu opiekuńczo - leczniczego.

Strzelińskie Centrum Medyczne od kilku lat miało poważne problemy finansowe, w tym zaległości w ZUSie. Według kupujących konsolidacja z klinikami to szansa dla załogi, która nie straci pracy i pacjentów, którzy będą mieli zapewnioną opiekę. Rektor Uniwersytetu Medycznego, prof. Piotr Ponikowski, widzi same korzyści z połączenia.

W strzelińskim szpitalu praktyki będą mieli także studenci Uniwersytetu Medycznego. Kliniczny gigant zapłacił syndykowi za upadający szpital 8 milionów 300 tysięcy złotych. Obecnie jest tam zatrudnionych około 200 osób. Uniwersytecki Szpital Kliniczny od kilku lat prowadzi także rozmowy ws. połączenia ze szpitalem powiatowym w Trzebnicy, tam jednak żadne decyzje nie zapadły. W minionym tygodniu zmienił się dyrektor, w wyniku konkursu stanowisko objął wieloletni szef wydziału zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Jarosław Maroszek, który w rozmowie z nami zadeklarował współpracę z innymi ośrodkami medycznymi.

REKLAMA

To może Cię zainteresować