Obchody rocznicy wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk

el | Utworzono: 07.12.2020, 00:40 | Zmodyfikowano: 07.12.2020, 02:40
A|A|A

archiwum radioram.pl

10 grudnia ubiegłego roku Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, a kilka dni wcześniej, w Sali Giełdy Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie, wygłosiła mowę noblowską zatytułowaną „Czuły narrator”.

Tak zatytułowana jest także najnowsza książka noblistki, na którą – poza mową noblowską – składa się także 11 innych esejów i wykładów Tokarczuk, dzięki którym możemy zajrzeć za kulisy jej twórczości.

W ramach obchodów organizowanych przez fundację pisarki, Wrocławski Dom Literatury i Wydawnictwo Literackie w czwartek, 10 grudnia zaplanowano jedyne w tym roku spotkanie z noblistką wokół jej nowej książki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 i poprowadzi je prof. Ryszard Koziołek.

Rozmowę poprzedzi ogłoszenie wyników konkursów literackich w ramach programu edukacyjnego „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”. Jest on wspólną inicjatywą powołanej do życia rok temu Fundacji Olgi Tokarczuk, Wrocławskiego Domu Literatury i Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.

Tego samego dnia o godz. 21 odbędzie się także premiera fragmentu zarejestrowanego wrocławskiego koncertu Marii Peszek. Artystka wystąpiła w stolicy Dolnego Śląska 10 października w ramach obchodów Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury. Na skutek pandemii koncert w Arsenale Miejskim odbył się bez udziału publiczności. Sama artystka określiła go jako „kobiecy sojusz przeciwko ciemności”.

Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na Facebooku i YouTube.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować