W mieście rozpoczynają montowanie świątecznych dekoracji

BT, mat. prasowe | Utworzono: 24.11.2020, 14:13 | Zmodyfikowano: 24.11.2020, 14:18
A|A|A

fot. wroclaw.pl

To pośrednio efekt unieważnienia przetargu na skutek jego oprotestowania, ale przede wszystkim ze względu na wciąż zmieniającą się sytuacją pandemiczną i nowymi obostrzeniami: limity dotyczące zgromadzeń, zakaz organizacji imprez masowych, zalecana autizolacja czy obostrzenia dla branży gastronomicznej, które przekreśliły automatycznie szanse na organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego i tradycyjne wspólne świętowanie Sylwestra w Rynku.

Jak zatem będą wyglądać w tym roku świąteczne dekoracje? W wielu miejscach zobaczymy kolorowe światełka, zaaranżowane w kompozycje gwiazd i płatków śniegu, tradycyjnie już kojarzące się z Bożym Narodzeniem. Dekoracje świąteczne są w stu procentach energooszczędne, od ponad 10 lat wykorzystujemy do tego celu technologię LED.

Gdzie w tym roku staną choinki? Na Nowym Targu, na Nowych Żernikach oraz główna w Rynku. Ta najważniejsza ma być w zupełnie nowej osłonie.

Na słupach oświetleniowych oraz jako przewieszki nad chodnikiem czy jezdnią pojawią się również kompozycje świetlne na płycie Rynku, na pl. Solnym, Ruskiej, Kiełbaśniczej, Odrzańskiej, Oławskiej i części ulicy Świdnickiej. Ponownie udekorujemy światełkami choinkę rosnącą przy ul. Dobrzyńskiej. Wciąż jeszcze aranżujemy z wykonawcą koncepcję iluminacji tak, aby w całości wykorzystać wyznaczoną kwotę, więc świąteczne akcenty mogą pojawić się jeszcze dodatkowo w kilku innych miejscach. 

Prace instalacyjne będą trwały do 5 grudnia włącznie, demontaż dekoracji przewidziano na pierwszy weekend po święcie Trzech Króli.

REKLAMA

To może Cię zainteresować