Miasto wykorzysta technologie satelitarne do poboru podatków

PP/inf. prasowa | Utworzono: 23.11.2020, 19:40 | Zmodyfikowano: 23.11.2020, 19:40
A|A|A

fot. materiały prasowe/SatRevolution

Urzędnicy podpisali umowę z wrocławską spółką SatRevolution, która będzie dostarczać raporty zawierające zdjęcia satelitarne budynków znajdujących się w stolicy Dolnego Śląska. Informacje uzyskane dzięki tej technologii mają służyć do weryfikacji deklaracji podatkowych.

Na podstawie zdjęć satelitarnych pracownicy urzędu będą mogli porównywać dane w złożonych przez podatników dokumentach ze stanem faktycznym. Koszt realizacji projektu detekcji satelitarnej to 128 tys. zł – podało w poniedziałek biuro prasowe wrocławskiego magistratu.

Urzędnicy szacują, że obecnie należności z powodu niezgłoszenia budynków do opodatkowania we Wrocławiu mogą sięgać ok. 3-4 mln zł. Dotyczy to przede wszystkim budynków wielkopowierzchniowych.

- Otrzymywane przez nas raporty będą dodatkowym źródłem informacji i wzbogacą dokumentację, która już dzisiaj jest w posiadaniu urzędników. Rozwiązanie pomoże między innymi w weryfikacji zapisów deklaracji podatkowych – powiedział skarbnik miasta Marcin Urban.

W ubiegłym roku miasto Wrocław oraz SatRevolution podpisały list intencyjny dotyczący wspólnych działań badawczo-rozwojowych związanych z przetwarzaniem, analizą i wykorzystaniem zdjęć satelitarnych.

fot. materiały prasowe UM

REKLAMA

To może Cię zainteresować