Kamienice: Urodzona w czerwcu 1945 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 18.11.2020, 22:42 | Zmodyfikowano: 18.11.2020, 22:42
A|A|A

Zdjęcia: archiwum prywatne bohaterki oraz strona polska-org.pl

Aniela Złotkowska, urodzona w czerwcu 1945 roku we Wrocławiu, będzie niedzielną bohaterką audycji "Kamienice". Do miasta jako pierwszy, z prezydentem Bolesławem Drobnerem, przyjechał jej tato. Kazimierz Kuligowski został zastępcą Drobnera. Mama, warszawianka, przyjechała do Wrocławia pod koniec maja.

Zamieszkali w domu na Karłowicach, gdzie prezydent i administracja miasta gościli często. I o tym także opowiedziała w Kamienicach Aniela Złotkowska. 

 

 

 

 

POSŁUCHAJ:Zdjęcia: archiwum prywatne bohaterki oraz strona polska-org.plSzukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic i starych wrocławskich domów. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają.
Kontakt: kamienice@radioram.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować