Nowy rozkład lotów z Wrocławia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 21.10.2020, 16:17 | Zmodyfikowano: 21.10.2020, 16:18
A|A|A

fot. mat. prasowe Port Lotniczy Wrocław

Zimowy rozkład lotów wchodzi w życie 25 października 2020 roku i będzie obowiązywał do 27 marca roku 2021. Zważywszy na trudny i niepewny okres w całej branży lotniczej oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację, celem było wprowadzenie możliwe zróżnicowanej i atrakcyjnej siatki połączeń, spełniającej oczekiwania kilku grup pasażerów. – W rozkładzie znalazły się kierunki atrakcyjne dla osób podróżujących w celach urlopowych, zarobkowych i biznesowych. Wypracowaliśmy solidną podstawę do pełnej odbudowy siatki lotów pasażerskich, która będzie długim procesem – ocenia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

– Pamiętajmy, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeżeli się poprawi, jest szansa na powrót kolejnych połączeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami, którzy nieustannie analizują rynek i podejmują decyzje na bieżąco. Warto zatem sprawdzać rozkład, bo mogą pojawiać się w nim zmiany – dodaje.

Jesienią i zimą połączenia z Wrocławia realizować będą tanie linie lotnicze: Wizz Air i Ryanair, oraz przewoźnicy sieciowi: PLL LOT, Lufthansa, KLM, Eurowings i SWISS. Rozkład uzupełniają loty czarterowe organizowane przez biura podróży. – Obecność tych popularnych i prestiżowych przewoźników daje spore możliwości. Tanie linie lotnicze utrzymują i rozwijają oczekiwane przez pasażerów połączenia do pożądanych i popularnych miejsc w Europie, w tym do wielu miast w Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy sieciowi oferują loty do międzynarodowych hubów przesiadkowych zlokalizowanych w miastach związanych z biznesem oraz z turystyką. Są także czartery do chętnie odwiedzanych kurortów z pięknymi plażami i słoneczną pogodą – mówi Dariusz Kuś.

Siatka lotów z Wrocławia

Najbardziej rozbudowana jest siatka przygotowana przez tanie linie lotnicze. Ryanair oferuje loty do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Stansted, Edynburg, Glasgow, Dublin) i do Włoch (Rzym i Palermo), z kolei Wizz Air do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Luton), Skandynawii (Oslo, Sztokholm, Reykjavik), Niemiec (Dortmund), Holandii (Eindhoven) i na Ukrainę (Kijów, Lwów, Charków, Zaporoże).

W grupie połączeń sieciowych znalazło się 6 kierunków: Warszawa i Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa), Zurych (Swiss), Amsterdam (KLM) i Dusseldorf (Eurowings). Budapeszt to tegoroczna nowość, Zurych wraca po przerwie. Z kolei utrzymana w sezonie zimowym częstotliwość połączeń do Warszawy pozwala na dogodne planowanie lotów przesiadkowych, a dzięki niższym niż zwykle cenom biletów również bezpośrednich podróży do stolicy Polski. Podróż samolotem z Wrocławia do Warszawy zawsze była zachęcająca ze względu na wygodę i czas, a teraz jest także konkurencyjna cenowo w porównaniu do podróży innymi środkami transportu.

Rozkład uzupełniają połączenia czarterowe oferowane przez biura podróży do popularnych kurortów w Egipcie i Turcji: Hurghada (biura podróży Itaka i Coral Travel Wezyr Holidays), Marsa Alam (Itaka, TUI) i Antalya (TUI, Coral Travel Wezyr Holidays). – Jesienią i zimą będzie można wybrać się do wielu atrakcyjnych miejsc. W nowym rozkładzie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Dariusz Kuś.

Zasady bezpieczeństwa na lotnisku

Obsługa pasażerów w Porcie Lotniczym Wrocław niezmiennie przebiega z zachowaniem wszystkich zalecanych i niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Główne z nich to pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminalu (metodą bezdotykową), obowiązek zasłaniania ust i nosa we wszystkich strefach terminalu oraz zachowania dystansu społecznego. W środku znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Zalecana jest częsta dezynfekcja. Informacje o zasadach bezpieczeństwa są wyświetlane na ekranach elektronicznych. Specjalne zasady obowiązują w strefie ogólnodostępnej, odprawy bagażowej, w strefie kontroli bezpieczeństwa oraz w strefie oczekiwania na lot, a także w punktach handlowych, usługowych i gastronomicznych. – Zapewniamy płynną obsługę pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest odpowiednio przygotowany na przyjmowanie podróżnych. Zalecamy pasażerom stosowanie się do wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zdrowie jest teraz na pierwszym miejscu – podkreśla Dariusz Kuś. 

Rozkład lotów: jesień – zima 2019/2020

RYANAIR

· Bristol (2 razy w tygodniu)

· Dublin (3 razy w tygodniu)

· East Midlands (3 razy w tygodniu)

· Edynburg (2 razy w tygodniu)

· Glasgow (raz w tygodniu)

· Shannon (raz w tygodniu)

· Leeds Bradford (2 razy w tygodniu)

· Liverpool (2 razy w tygodniu)

· Londyn Stansted (7 razy w tygodniu)

· Manchester (2 razy w tygodniu)

· Newcastle (raz w tygodniu)

· Palermo (2 razy w tygodniu)

· Rzym Ciampino (2 razy w tygodniu)

WIZZ AIR

· Londyn Luton (3 razy w tygodniu)

· Dortmund (2 razy w tygodniu)

· Birmingham (raz w tygodniu)

· Oslo Torp (raz w tygodniu)

· Doncaster Sheffield (raz w tygodniu)

· Sztokholm Skavsta (od grudnia 2 razy w tygodniu)

· Eindhoven (2 razy w tygodniu)

· Kijów Żuliany (2 razy w tygodniu)

· Lwów (raz w tygodniu)

· Reykjavik (2 razy w tygodniu)

· Charków (raz w tygodniu)

· Zaporoże (od grudnia 2 razy w tygodniu)

PLL LOT

· Warszawa (3 razy dziennie)

· Budapeszt (raz w tygodniu)

LUFTHANSA

· Frankfurt (2 razy dziennie)

KLM

· Amsterdam (raz dziennie)

SWISS

· Zurych (2 razy w tygodniu)

EUROWINGS

· Dusseldorf (od grudnia 4 razy w tygodniu)

REKLAMA

To może Cię zainteresować