Głogów, Legnica czy Lubin w czerwonej strefie. Nowe obostrzenia już od soboty

Wojciech Klich | Utworzono: 15.10.2020, 17:51 | Zmodyfikowano: 15.10.2020, 18:02
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

W żółtej strefie zostanie ograniczona działalność lokali gastronomicznych - będą mogły pracować tylko w godzinach 6-21, potem będą mogły oferować jedynie posiłki na wynos. Takie same zasady będą obowiązywać w strefie czerwonej.  Z kolei w transporcie publicznym będzie mogło być zapełnione 50% miejsc siedzących lub 30% pojemności pojazdu - dotyczy to zarówno czerwonej jak i żółtej strefy.

Spora zmiana zachodzi na imprezach okolicznościowych. W żółtej strefie w weselach będzie mogło brać udział maksymalnie 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej (ten przepis wchodzi w życie od poniedziałku). W czerwonej strefie organizowanie takich imprez od poniedziałku będzie całkowicie zakazane. Z kolei zgromadzenia publiczne w żółtej strefie będą mogły składać się z maks. 25 osób, w czerwonej z 10.

Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w strefie żółtej przejdą na nauczanie hybrydowe, w czerwonej z kolei na nauczanie zdalne. Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez publiczności, a kulturalne tylko z 1/4 możliwych miejsc - tak będzie zarówno w czerwonej jak i żółtej strefie.

 

 W strefie czerwonej od soboty znajdą się następujące dolnośląskie powiaty: głogowski, kamiennogórski, legnicki, lubiński, milicki i polkowicki. Wrocław pozostanie w strefie żółtej.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować