Silesius w Radiu RAM [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder, Ewa Zając, BT | Utworzono: 13.10.2020, 16:45 | Zmodyfikowano: 13.10.2020, 16:52
A|A|A

fot. Silesius FB

Na wrocławian czekały m.in debaty się z udziałem poetów nominowanych do nagrody Silesius, zorganizowany zostanie turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka, a także głośne czytania w przestrzeni miejskiej w skali jakiej dotąd nie było - zapowiada Irek Grin szef festiwalu:

Wielki finał w sobotę, podczas gali zostaną ogłoszone nazwiska laureatów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej. Od tego roku zmieniają się zasady przyznawania nagród.

Ośmiu nominowanych poetów otrzyma 5 tysięcy złotych, 50 tysięcy trafi do laureata w kategorii książka roku, 15 tysięcy wynosi wyróżnienie za najlepszą książkę debiutancką. Wiadomo już, że Silesiusa za całokształt pracy twórczej oraz nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych w tym roku otrzyma Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki.

Radio RAM zaprosiło na rozmowy Anny Fluder z gwiazdami Silesiusa w piątek 16 października między 15:00 a 18:00 i w sobotę od 12:00 do 16:00

Piotr Florczyk - jeden z poetów nominowanych do tegorocznego Silesiusa, w kategorii Książka roku, za tomik "Dwa tysiące słów":

Małgorzata Lebda - o eko poezji , laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2019:

 

Ireneusz Grin, szef WDL, opowiedział o wydarzeniach i laureacie za całokształt tworczości, którym jest w tym roku Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki.

Justyna Sobolewska, recenzentka, krytyczka literacka i członkini Jury Silesiusa mówiła o poezji i tytułach książek, które trafiły do finału.

Adam Kaczanowski, zeszłoroczny laureat Silesiua, a w tym roku gość festiwalu opowiadał nam o nowej książce pt. "Spis treści", którą napisał wraz z Piotrem Janickim.

Ireneusz Grin, szef WDL polecał książki, które w ostatnim czasie pojawiły się nakładem Wydawnictwa Warstwy, a wśród nich "Antena" Serhija Żadana.

Warto też zwrócić uwagę na poezję pisaną przez kobiety. Ciekawą antologią są np. "Sąsiadki. 10 poetek czeskich", to twórczość debiutantek wybranych z ostatniego dziesięciolecia przez Zofię Bałdygę.

REKLAMA

To może Cię zainteresować