"anderSEN o teatrze" we Wrocławskim Teatrze Lalek [PODCAST]

Bartek Synowiec | Utworzono: 07.10.2020, 12:26 | Zmodyfikowano: 07.10.2020, 12:26
A|A|A

Projekt anderSEN O TEATRZE to niepowtarzalna szansa na uczestnictwo w procesie powstawania spektaklu. Cykl reportaży umożliwia widzom wgląd w teatralne kulisy i poznanie specyfiki pracy w teatrze: na scenie podczas prób, ale także w pracowniach scenograficznych i innych miejscach zwykle niedostępnych dla publiczności.

O spektaklu porozmawialiśmy z Lukasem Trpisovskym, jednym z realizatorów przedstawienia z duetu SKUTR:

Projekt anderSEN O TEATRZE składa się z dwóch części:

1) Spektaklu online na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, wyreżyserowanego przez uznany czeski duet SKUTR

Spektakl jest oparty na siedmiu baśniach Hansa Christiana Andersena: Stokrotka, Choinka, Dziewczynka z zapałkami, Nowe szaty cesarza, Pasterka i kominiarczyk, Stara latarnia, Dzielny cynowy żołnierz. Nie będzie to jednak adaptacja klasyki, tylko autorskie dzieło, dla którego twórczość wielkiego Duńczyka jest jedynie punktem wyjścia. Klamrą opowieści jest baśń o pasterce i kominiarczyku, dwóch porcelanowych figurkach, które zakochują się w sobie, ale pojawią się w niej także postacie z innych baśni. W spektaklu spotka się więc kilka światów: świat Andersena ze współczesnym, mikrokosmos porcelanowych figurek z wielkim światem zewnętrznym i sferą przeżyć każdej z postaci.

Nagranie spektaklu będzie dostępne w internecie i dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcjami słuchu (tłumaczenie PJM).

2) Cyklu reportaży MAKING OF, dokumentujących powstanie spektaklu, zrealizowanych przez znakomitego artystę wideo i filmowca Jacka Chamota, i udostępnianego widzom na bieżąco przed premierą.

Cały proces powstawania widowiska – od pierwszych prób do internetowej premiery – będzie dokumentowany w postaci reportażu filmowego w odcinkach i udostępniany widzom na bieżąco online. Dzięki temu odbiorcy nie tylko zyskają wgląd w teatralne kulisy, ale także poznają specyfikę pracy w teatrze – i to równolegle z twórcami, dla których także będzie to nowy i pełen niespodzianek teren.

Emisja cyklu reportaży na stronie internetowej Wrocławskiego Teatru Lalek w każdy piątek o godz. 19:00.

REKLAMA

To może Cię zainteresować