Pierwszy Panel Obywatelski za nami. Najważniejsza kwestia: więcej połączeń tramwajowych

WK, Malwina Gadawa | Utworzono: 06.10.2020, 06:56 | Zmodyfikowano: 06.10.2020, 06:58
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska (zdjęcie ilustracyjne)

Zakończył się pierwszy obywatelski panel we Wrocławiu. W dyskusji nad rozwojem transportu w mieście wzięli udział eksperci oraz wylosowani mieszkańcy Wrocławia. 85 panelistów dyskutowało nad przyszłością miasta. Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności mówi, że w najważniejszej kwestii uczestnicy panelu mieli podobne zdanie:

Miasto obecnie w sprawie skomunikowania Jagodna z centrum pracuje także nad alternatywnym wariantem. Chodzi o wydzieloną trasę dla autobusów. Dlatego wiosną 2021 roku przedstawiona zostanie nowa odsłona Programu Tramwajowego.

Paneliści wypowiedzieli się także w innych kwestiach. 88 proc. z nich opowiedziało się także za wprowadzeniem wyższych opłat za parkowanie w centrum miasta. Większość uczestników chce również więcej miejsc zielonych w mieście. Katarzyna Szymczak-Pomianowska z magistratu obiecuje, że już niedługo zmieni się np. skwer przy pomniku Bolesława Chrobrego. To jadnak niejedyne wskazania panelistów:

Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju, która realizowała panel opowiada, że efekty pilotażowej edycji są bardzo pozytywne:

Zgodnie z deklaracją prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka rekomendacje, które uzyskały co najmniej 80 proc. poparcia są traktowane jako wiążące.

REKLAMA

To może Cię zainteresować