Fundacja Olgi Tokarczuk oficjalnie rozpoczęła działalność

km, Beata Makowska | Utworzono: 03.10.2020, 13:58 | Zmodyfikowano: 03.10.2020, 14:02
A|A|A

Fot. Beata Makowska

Oficjalna inauguracja działalności Fundacji Olgi Tokarczuk miała dzisiaj miejsce w Barbarze we Wrocławiu. Oprócz zaprezentowania głównych założeń i programu na najbliższy czas - został zaprezentowany zarząd organizacji i cele jakie zostały jej wytyczone. Oprócz tego, że głównym działaniem fundacji będzie literatura, i jej szerzenie, to jak powiedziała Olga Tokarczuk, są dwa zagadnienia, które są dla niej ważne jako dla człowieka, a nie pisarki-noblistki. To prawa kobiet ale i prawa naszych braci mniejszych:

W radzie fundacji, obok noblistki zasiada również Agnieszka Holland. Podczas dzisiejszej prezentacji powiedziała, że jej rola jest także bardzo ważna:

Oprócz licznych wydarzeń zaplanowanych na nadchodzący rok fundacja ma w planach ponowne uruchomienie Literackiego Budżetu Obywatelskiego, który umożliwić ma wrocławianom organizację autorskich projektów literackich.

Ruszy także projekt edukacyjny wokół Nagrody Nobla, a pod hasłem „Zezwierzęciej” odbędzie się cykl debat poświęconych prawom zwierząt. Dzisiaj we Wrocławiu Fundacja oficjalnie zainaugurowała działalność. Noblistka dodała, że początki fundacji przypadają na bardzo trudny czas pandemii:

12 listopada ukaże się pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla. „Czuły narrator” to dwanaście wyselekcjonowanych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości Noblistki. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować