Rafał Dutkiewicz oficjalnie szefem Nowej Nadziei

el, Malwina Gadawa | Utworzono: 26.09.2020, 15:04 | Zmodyfikowano: 26.09.2020, 16:24
A|A|A

fot. M. Gadawa

Nowa Nadzieja ma być politycznym think-tankiem, który najpierw będzie zajmował się kwestiami społeczno-politycznymi, a potem przedstawi ofertę wyborczą. Rafał Dutkiewicz zapowiada, że czas na odbudowę polskiej polityki.

Ekspertami Nowej Nadziei mają być m.in. Michał Boni, czy prof. Jerzy Hausner. W Centrum Kongresowym Hali Stulecia, gdzie oficjalnie przedstawiono nowy projekt, pojawili się m.in. parlamentarzyści - Jacek Protasiewicz i Krzysztof Mieszkowski. W stowarzyszeniu znaleźli się także m.in. działacze Nowoczesnej z naszego regionu. Jeden z nich, wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada mówi Radiu Wrocław, jaki jest cel nowego ugrupowania.

O tym, gdzie powinna nastąpić zmiana mówiła także Alina Szeptycka z Kultury Równości, która uczestniczyła w spotkaniu, na którym zaprezentowano nową inicjatywę.

Nowe spojrzenie na samorząd i nowe otwarcie - taka ma być Nowa Nadzieja. Stowarzyszenie współtworzą także samorządowcy, np. burmistrz Milicza Piotr Lech. Wiadomo już, że w sejmiku będzie klub Nowej Nadziei. Stworzą go radni klubu Nowoczesna Plus. Działacze Nowej Nadziei nie ukrywają, że celem stowarzyszenia jest nie tylko wejście na regionalną scenę polityczną, ale także krajową. Rafał Dutkiewicz już teraz zdradza z kim stowarzyszenie może współpracować.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapewnia, że w Nowej Nadziei nie widzi konkurencji.

Rafał Dutkiewicz już raz był liderem stowarzyszenia - Obywatelski Dolny Śląsk. Projekt jednak upadł, kiedy w 2014 roku prezydent Wrocławia zawiązał koalicję wyborczą z PO. Część samorządowców nie zgadzała się na taki polityczny związek i pod wodzą prezydenta Lubina wystartowała pod nowym szyldem. Obecnie samorządowcy związani kiedyś z Dutkiewiczem współrządzą województwem wspólnie z PiS-em.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować