Jeździsz po Wrocławiu rowerem? Będzie szansa na nagrody

WK, Malwina Gadawa | Utworzono: 22.09.2020, 15:56 | Zmodyfikowano: 22.09.2020, 15:57
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

W rywalizacji mogą wziąć udział osoby powyżej 15. roku życia. Ewa Macała z wrocławskiego magistratu tłumaczy, że rywalizacja będzie odbywała się za pomocą mobilnej aplikacji:

Dodatkowo, będzie można zdobyć punkty za przejechane kilometry i regularność w przejazdach. Mateusz Młodawski z firmy, która stworzyła aplikację opowiada jak to będzie wyglądać w praktyce:

Łączna pula nagród wynosi 40 tys. zł. Wyzwanie rusza już 1 października. Świętując Europejski Dzień bez Samochodu miasto podsumowało też dotychczasową politykę rowerową. Przez rok oddano do użytku trasy dla rowerów na ul. Dworcowej, Komuny Paryskiej, Krasińskiego oraz fragment przy dawnym Browarze „Piast" na ul. Jedności Narodowej. To jednak nie koniec. Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności opowiada o kolejnej ważnej inwestycji:

Niedługo mają się także rozpocząć prace na ul. Strzegomskiej, przy Dworcu Mikołajów oraz na kolejnym odcinku Promenady Krzyckiej, przy osiedlu Gaj. Trasy rowerowe powstaną również przy okazji budowy nowych tras tramwajowych na Nowy Dwór oraz na Popowice.

REKLAMA

To może Cię zainteresować