Otworzyliśmy nowy sezon Muzycznego Wrocławia

Maciej Szabatowski | Utworzono: 02.09.2020, 08:56 | Zmodyfikowano: 02.09.2020, 08:56
A|A|A

Natalia Świerczyńska

Przestaliśmy już liczyć, który to sezon Muzycznego Wrocławia. Jedno się u nas nie zmienia na pewno - nasze zainteresowanie życiem muzycznym miasta oraz nowymi wydawnictwami zagranicznych, polskich i nade wszystko wrocławskich artystów. Nie będziemy też stronić od rozdawania wsród Was zaproszeń na najciekawsze imprezy. Te same, które jak wiemy organizowane są od tego sezonu w zupełnie innym, dużo surowszym rygorze. Kto wie, może dzięki temu jeszcze mocniej docenimy moc każdorazowego spotkania z ulubionym, czy też okrywanym dla siebie artystą? Do całości zestawu proszę także dopisać regularne spotkania z zespołem współpracowników #MuzWro - Michałem Kwiatkowskim (Radio Wrocław), Kamilem Dawidem Gałuszką (Radio Wrocław Kultura), Andrzejem Strzemżalskim (Endy Yden) oraz Maria Helena Music (most Wrocław-Leeds). 

Co w pierwszym wrześniowym programie? Zaczęliśmy od spotkania z Natalią Świerczyńską i jej dwiema kompozycjami zapowiadającymi wydanie pełnoprawnego albumu.

Natalia Świerczyńska szerszej publiczności przedstawiła się w szóstej edycji "The Voice of Poland". W zeszłym roku wydała płytę z interpretacjami zimowych utworów Franka Sinatry pt. "Winter Songs of Sinatra".  Już wiemy, że chce śpiewać swoje utwory. Z Natalią spotkaliśmy się na kilka tygodni przed planowanym na jesień 2020 r. wydaniem solowego albumu "O północy".Utwory, które się na nim znajdą, zostały zainspirowane opowieściami jej babci, u boku której się wychowywała. Mówią o marzeniach, tęsknotach i pragnieniu wolności młodej dziewczyny, której przyszło żyć na Kresach Wschodnich w czasach II wojny światowej, co kompletnie przewartościowało wtedy jej świat.


W tej samej godzinie połączyliśmy się z Gosią Dryjańską i Marcinem Mrówką z wrocławskiej formacji Oxford Drama.
Przybliżyliśmy Wam po krótce rozpiskę wydarzeń Dnia Trójkąta zaplanowanego na sobotę 5 września na Przedmieściu Oławskim. Do tego Gosia i Marcin zdradzili parę faktów na temat nowej, trzeciej już w ich dorobku płyty długogrającej. Przypomnijmy, album numer 2 zatytułowany "Songs" ukazał się prawie dwa lata temu.

Po 19:00 na 89,8 FM zagościły głos i muzyka Kamila Dysiewicza. 

Dysiewicz dał się nam poznać w latach 2012-2016 jako współtwórca wrocławskiego duetu Stary Malenka, z którym wydał EPkę “Bona”. Dysiewicz jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu “Fosotwór” (2013, reż. Piotr Wołodźko), muzyki wykorzystanej w filmie “Nie da się kochać” (2017, reż. Piotr Wołodźko) i ambientu do “The Musical – Break The Silence” (TEDx Wrocław 2016).

W Muzycznym Wrocławiu znaliśmy go dotąd głównie ze świetnego singla "Czeski film" z EPki "Made In China". Tym mini albumem artysta wykonał w zeszłym roku zdecydowany krok w stronę wyrazistej muzyki autorskiej realizowanej z alternatywnym zacięciem.
Kamil nie próżnował w ostatnich miesiącach, a my w programie zaprezentowaliśmy dwa fragmenty kolejnego mini-albumu spod jego palca zatytułowanego "samo_ep_ka". 

Na koniec przybliżyliśmy Wam zupełnie nową postać na wrocławskiej scenie  - Antoninę Panek. Taką krótką notkę dostaliśmy od Antoniny w trakcie korespondencji mailowej:

"Jestem Antonina. Mieszkam i studiuję we Wrocławiu. Od niedawna produkuję muzykę, śpiewam i piszę teksty. Przygoda z muzyką zaczęła nabierać tempa gdy poznałam Jakuba Dukowicza.
Na pierwszym naszym spotkaniu skomponowaliśmy utwór "Czar", który niedługo później został wydany jako mój pierwszy singiel przez FONOBO Label (...)."Wszystkie powyższe rozmowy oraz dużo muzyki do posłuchania raz jeszcze poniżej. A za tydzień w Muzycznym Wrocławiu Renata Przemyk i Da Vosk Docta. Zapraszam! 

Maciej SzabatowskiREKLAMA

To może Cię zainteresować