Centrum Kultury Agora [PROGRAM WYDARZEŃ]

Dorota Kuźnik, mat. prasowe | Utworzono: 25.08.2020, 20:37 | Zmodyfikowano: 26.08.2020, 11:12
A|A|A

fot. materiały prasowe

KOSY / Koncert polskich pieśni ludowych
13.09.2020r. / godz. 18.00
Pieśni rodzime Kraju Kwitnącej Jabłoni w miejskim wydaniu to tytuł koncertu polskich pieśni ludowych we współczesnych aranżacjach zespołu KOSY. Podczas występu usłyszeć będzie można historie, które na wsiach przekazywano z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu dotrwały do naszych czasów. Przywędrowały do nas od śpiewaczek i śpiewaków wraz z ich drogą z kraju do kraju, ze wsi do wsi, od opowieści do opowieści. W repertuarze znalazły się pieśni z Dolnego Śląska, Kurpi, Mazowsza czy Podkarpacia we współczesnych aranżacjach. Kobiecym głosom towarzyszy akompaniament skrzypiec, altówki, liry korbowej, harmonium, bębnów ramowych i instrumentów perkusyjnych.

Kolektywna mozaika ceramiczna / otwarte warsztaty
Warsztaty w każdy piątek
28.08, 4,11,18,25.09 oraz 2.10 / godz. 17.00
sala ceramiczna CK Agora / wstęp wolny
zapisy: [email protected]
Możliwość wzięcia udziału w
pojedynczych warsztatach lub w całym cyklu.

Chcesz wykonać swoje własne, małe dzieło sztuki, które stanie się elementem kolektywnej mozaiki ceramicznej? Tym samym, stać się częścią większego projektu artystycznego pod kuratelą Joanny Tepper i Łukasza Karkoszki – ceramików związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Organizatorzy zapraszają na cykl sześciu otwartych warsztatów ceramicznych, w trakcie których powstaną wielokolorowe niczym Wrocław, kafle z indywidualnymi motywami stworzonymi przez uczestników.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra 2020

ALE SZTUKA! / NIEOPISANE HISTORIE / Wystawa MAGDALENY WEBER
04.09.2020 / piątek / godz. 18:00
Nieopisane historie to wystawa grafik Magdaleny Weber – studentki V roku grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – będących częścią autorskiego cyklu Pareidolie oraz tych, które powstały w 2019 roku z inspiracji pamięcią człowieka. Wszystkie prace, które zaprezentujemy na wystawie zostały wykonane w technikach grafiki warsztatowej. Autorka w swojej twórczości wykorzystuje głównie technikę linorytu oraz akwaforty i akwatinty. Pracując z formami w metalu, często eksperymentuje z technikami poszukując idealnej metody przeniesienia projektu na matrycę.
Ale Sztuka! to otwarta przestrzeń CK Agora, zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym, nastawiona na młodą, interesującą twórczość, zorientowana na świeże spojrzenie, dobrą formę i intrygujące rozwiązania, którą kierujemy w stronę twórców rozpoczynających swoją karierę na rynku artystycznym.


KONTAKT / PAWEŁ ABRAMOWICZ / wernisaż z muzyką na żywo
06.09.2020 / niedziela / godz. 17:00
Zapis wyjątkowych spotkań fotografa z ludźmi, o których się mówi "zwykli". Zdjęcia nigdy nie są robione z ukrycia. Każde wyzwolenie migawki poprzedzone jest nawiązaniem kontaktu – spojrzeniem, skinieniem głowy, uśmiechem, przyjaznym gestem. Pomimo iż bariera językowa jest nie do pokonania, to ten krótki kontakt sprawia, że portretowane osoby wydają się być znajome, zaprzyjaźnione z fotografem. Ta dziwna relacja, choć trwa kilkanaście sekund, udowadnia, że nie ma znaczenia to, jak wiele nas dzieli, bo znacznie więcej nas łączy: dobre emocje, pozytywne wibracje, przyjazne klimaty.


JOHANKA – KONCERT TOWARZYSZĄCY
Johanka a tak właściwie Joanna Filas tworzy zarówno utwory medytacyjne, relaksacyjne, jak też energetyzujące, inspirowane dźwiękami świata oraz muzyką jej własnych korzeni. Dźwięki mis tybetańskich, harfy ustnej, drumli, fujary Sałackiej, czy bębna oraz śpiewu intuicyjnego pozwalają jej stworzyć przestrzeń muzyczną, która porusza ciało, emocje oraz ducha.

REKLAMA

To może Cię zainteresować