Festiwal SkovorodaFest

Radio RAM | Utworzono: 18.08.2020, 13:11 | Zmodyfikowano: 18.08.2020, 13:11
A|A|A

fot. Facebook

Tegoroczny festiwal został podzielony na 2 dni. Pierwszy, koncertowy dzień, odbędzie się w kulturalnym sercu miasta - podwórku na Ruskiej ABC. Wieczór zacznie się występem już znanego i lubianego we Wrocławiu zespołu "Gatunki Zagrożone". Jest to ukraiński zespół z Wrocławia występujący na dwa głosy i dwie gitary, grający w stylu pop rock. Jego muzyka tworzy przytulną, liryczną i pozytywną atmosferę.

Z kolei o 20:00 wystąpi polski zespół "Hetane", który zwabi wielbicieli rocka industrialnego. Składa się on z grupy muzyków łączących elektronikę z brzmieniem gitar oraz industrialne bity z trip-hopowym rytmem. Zmysłowy trans i filmowy klimat gwarantowany. To główne składowe muzyki, którą nie łatwo sklasyfikować i osadzić gatunkowo.

Następnie na widzów czeka występ zespołu-niespodzianki, ale organizatorzy zapewniają, że stanie się on wisienką na torcie.

Aktywne niedzielne świętowanie na świeżym powietrze. Drugi Dzień Festiwalowy będzie rodzinny i pełny wrażeń dla małych i dużych. Dnia 23.08 w Parku Staszica na gości czekać będą zabawy dla wszytskich - warsztaty, tańce i performance.

O 14:00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci, dzięki którym maluchy rozwiną swoją kreatywność i stworzą własnoręczne upominki. W tym czasie integrować się w rytm międzynarodowej zumby będą dorośli uczestnicy festiwalu. Równolegle małe pociechy będą mogły zobaczyć specjalny teatralny performance. Przez cały czas do godziny 17:00 otwarta będzie strefa chill-outu, gdzie można będzie również spróbować tradycyjnych ukraińskich smakołyków.

Nie zabraknie też energicznych zajęć dla dzieci - od 15:00 wolontariusze Fundacji zapraszają najmłodszych na zajęcia z zumby. Na miłośników sztuki użytkowej czeka zaś warsztat z rysowania.

REKLAMA

To może Cię zainteresować