John Legend „Bigger Love” [PŁYTA TYGODNIA]

Radio RAM na podstawie materiałów wydawcy | Utworzono: 17.08.2020, 18:12 | Zmodyfikowano: 17.08.2020, 18:12
A|A|A

fot.Piotr Bartyś

Jedenastokrotny zwycięzca nagrody GRAMMY - John Legend - wypuścił nowy album w wersji cyfrowej w czerwcu, teraz wydawnictwo ukazało sie na płytach CD. „Bigger Love” John widzi to w ten sposób: świat powinien przypomnieć sobie sile miłości, a „Bigger Love” w tym pomoże. „W tych trudnych czasach niektórzy mogą się zastanawiać czy to ok, żeby smiać się, tańczyć i być romantycznym. Ostatnio Afroamerykanie byli pokazywani w mediach z kolanami na karkach, w żałobie lub podczas grupowych protestówy. Wszyscy czujemy te same emocje. Ważne jest, żebyśmy nie przestawali pokazywać światu wszystkich aspektów bycia czarnoskórym i człowiekiem. Dzięki naszej sztuce jesteśmy w stanie to zrobić. Ten album to celebracja miłości, radości, nadziei oraz buntu, czyli rzeczy które sprawiają, że nasza kultura jest piękna” - powiedział John.

„Bigger Love” to album pełen emocji, radości, miłości, nadziei i delikatności. Projekt, na którym znalazło się 16 kawałków, to połączenie popu, soulu, zmysłowego R&B, hip-hopu oraz ballad. Magazyn "Rolling Stone" napisał o tytułowym kawałku, że jest to „popowa piosenka, która idealnie nadaje się na parkiety… tryska radością nawet w tych trudnych czasach”. Magazyn "Billboard" stwierdził, że singiel „Actions”Może oznaczać coś innego dla każdego słuchacza, ale po raz kolejny Legend użył swojego głosu by nas zmotywować”i. MTV nazwało piosenkę „Conversations in the Dark”Wyciskaczem łez” i dodało, że „John Legend pisze najpiękniejsze obietnice”.

John świętował premierę cyfrową albumu w specjalnej edycji "Juneteenth Verzuz" wraz z Alicią Keys. Seria transmisji na żywo to pojedynki pomiędzy muzykami, tym razem artyści zmierzyli się w grze na pianinie. Akcja odbyła się na stronie @verzuztv na Instagramie. Do tego, z okazji Dnia Ojca, Legend zaprezentował fanom specjalną wersję swojego programu: “John Legend and Family: A Bigger Love Father’s Day,”, która odbyła się 21 czerwca. Ten wieczór był hołdem oddanym wszystkim ojcom na całym świecie i granie utworów na żywo z najnowszego albumu Johna, przeplatało się z humorem i beztroską. W czwartek 25 czerwca John zagrał wirtualny koncert #BIGGERLOVE we współpracy z Wave, a zysk zostanie przeznaczony na fundację Let’s Free America.

Album „Bigger Love”, którego producentem wykonawczym jest Raphael Saadiq, zawiera kolaborację z takimi artystami jak: Jhene Aiko, Koffee, Rapsody, Gary Clark Jr., Anderson .Paak, Oak Felder, Tayla Parx, Charlie Puth, Ryan Tedder, Teddy Geiger, DJ Camper, Ricky Reed, Julia Michaels, Digi, Cautious Clay, Di Genius. „Bigger Love” jest o niesieniu światła i miłości w czasach, które wydają nam się końcem świata.

Legend w oświadczeniu dla fanów powiedział: „Nie mam złudzeń, że muzyka może ocalić świat lub rozwiązać światowe problemy, ale zawsze zwracałem się do muzyki, kiedy miałem cięższy okres i wiem że wielu z Was robiło tak samo. Dlatego nie mogłem się doczekać, aż zaprezentuje ten album światu. Zadebiutowałem w 2004 z albumem „Get Lifted”. Teraz zbliża się lato 2020 i mam nadzieję, że ten album podniesie Was na duchu po raz kolejny, wypełni Wasze serca miłością, inspiracją i da Wam coś do czego można tańczyć, trzymać się za ręce i się kochać


 

REKLAMA

To może Cię zainteresować