Prawie 47 milionów złotych dla wrocławskiego MPK

DK, Malwina Gadawa | Utworzono: 07.08.2020, 05:54 | Zmodyfikowano: 07.08.2020, 06:24
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Miasto dołożyło wrocławskiemu MPK 46,5 mln zł. Chodzi o remonty torowisk oraz zakup nowych pojazdów. Prezes spółki Krzysztof Balawejder przyznaje, że dodatkowe pieniądze są potrzebne, tym bardziej teraz, kiedy będzie można odczuć skutki koronawirusa:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk tłumaczy, że miasto nie rezygnuje z inwestycji. - Chcemy by komunikacja miejska we Wrocławiu była najlepsza, jak tylko można sobie to wyobrazić - mówi Jacek Sutryk:

Ponad tydzień temu wrocławska spółka rozstrzygnęła przetarg na zakup nowych tramwajów. 25 nowych modeli Gamma 2 dostarczy poznańska firma Modertrans. Nowe tramwaje będą klimatyzowane i niskopodłogowe. Zostaną skierowane głównie do obsługi powstających nowych tras. Pierwszy pojazd trafi do Wrocławia za 24 miesiące. Wiadomo również, że od stycznia wzrosną ceny biletów MPK. Najwięcej stracą osoby, które korzystają z biletów jednorazowych, bo cena biletu normalnego wzrośnie o 35 proc. Teraz kosztuje on 3,40 zł, po podwyżce za bilet zapłacimy 4,60 zł. Nic się za to nie zmieni dla wrocławian, którzy rozliczają podatki w mieście i mają aplikację Nasz Wrocław.

REKLAMA

To może Cię zainteresować