Leszek Cichoński & Friends "Thanks Jimi Symphonic" [PŁYTA TYGODNIA]

Radio RAM na podstawie materiałów wydawcy | Utworzono: 03.08.2020, 19:05 | Zmodyfikowano: 03.08.2020, 19:05
A|A|A

fot.Piotr Bartyś

Gitarowy rekord Guinessa od lat przyciąga na nasz rynek fanów gitary z całego świata. A w tym roku mija 50 lat od śmierci Jimiego Hendrixa. Leszek Cichoński & Friends  "Thanks Jimi Symphonic"  to kolejny hołd wrocławskiego gitarzysty, pomysłodawcy Gitarowego Rekordu Guinnessa L.Cichońskiego dla Jimiego Hendrixa, a zarazem pierwszy na świecie symfoniczny program z muzyką Jimiego Hendrixa, który został właśnie wydany na płycie.  Koncert wydany na płycie odbył się przed czterema laty, 10.10. 2016. Muzykę Hendrixa zagrał band Leszka Cichonskiego z legendarnym amerykańskim wokalistą Malfordem Milliganem, Jorgosem Skoliasem i orkiestrą symfoniczną NFM w pięknej, wypełnionej po brzegi sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Leszek Cichoński napisał „Thanks Jimi" w 2000 roku. Instrumentalna wersja ukazała się na płycie „Thanks Jimi - A Tribute To Jimi Hendrix", która w 2001 roku została wybrana gitarową i bluesową płytą roku przez czytelników magazynów „Gitara i Bas" oraz „Twój Blues" .
Świetnie zaśpiewaną przez Sebastiana Riedla wersję wokalną można znaleźć na krążku „Hey Jimi - Polskie Gitary Grają Hendrixa" nominowanym do nagrody  Fryderyków 2008.
Wersja symfoniczna utworu „Thanks Jimi" została zarejestrowana w sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Angielski tekst do utworu napisał znakomity amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem. Sam Milligan zaś zaśpiewał go brawurowo w czasie koncertu z orkiestrą symfoniczną NFM.  Utwór jest oficjalnym hymnem Gitarowego Rekordu Guinnessa, który odbywa się co roku 1 maja  we Wrocławiu w hołdzie dla Jimiego Hendrixa.

Dodajmy, że wszystkie egzemplarze albumu, jakie rozdajemy, opatrzone są autografem autora.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować