Weekend zmian w MPK. Kilkadziesiąt linii tramwajowych zmienia swoje trasy

WK, Joanna Jaros | Utworzono: 24.07.2020, 13:27 | Zmodyfikowano: 24.07.2020, 13:27
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Uwaga, pasażerowie komunikacji publicznej we Wrocławiu. Już w ten weekend około kilkadziesiąt linii tramwajowych zmienia swoje trasy, wyjaśnia Adam Więcek z Departamentu Infrastruktury i Transportu:

Jedną z istotniejszych zmian jest skrócenie kursów tramwajów linii 1,2, 4 i 10 do zajezdni Dąbie, albo do Hali Stulecia. Na dalszym odcinku będzie kursował autobus zastępczy. Na swoje stałe trasy wrócą za to tramwaje linii okólnej.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA:

 •  LINIA 133

Uruchomione zostaną wybrane kursy w dni robocze i w dni wolne od pracy do przystanku "ROD Bielany" przy ulicy Francuskiej (przystanek przed rondem) oraz wybrane kursy w rozkładzie roboczym i sobotnim do Centrum Handlowym "Aleja Bielany".

Nadal nie będą realizowane kursy do pętli Auchan a kilka wybranych kursów w dni robocze zostanie skróconych do pętli przy ulicy Giełdowej.

Bez zmian pozostaną kursy realizowane do podwrocławskiej miejscowości Zabrodzie.

 • LINIE D i 128

Autobusy linii D i 128 jadące z centrum miasta w kierunku Zakrzowa i Osiedla Sobieskiego będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Bora-Komorowskiego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.
Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta autobusy będą kursowały przez Rondo Lotników Polskich i Aleję Jana III Sobieskiego.

 • LINIE N, 121, 131, 251, 911 i 921

Autobusy linii N, 121, 131, 911, 921 i kursy nocne linii 251 jadące z centrum miasta w kierunku ulicy Litewskiej oraz Wilczyc i Kiełczowa będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do Ronda Lotników Polskich z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.
Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta i placu Grunwaldzkiego autobusy będą kursowały od Ronda Lotników Polskich przez ulicę Bora-Komorowskiego z nawrotem przy ulicy Zakrzowskiej i Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Krzywoustego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.

 • LINIE 130, 141, 151 i 241

Autobusy linii 130, 141, 151 i kursy nocne linii 241 jadące z centrum miasta w kierunku Osiedla Sobieskiego i Pawłowic będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Bora-Komorowskiego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole i na Rondzie Lotników Polskich.
Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta, Kromera i placu Grunwaldzkiego autobusy będą kursowały od ulicy Bora-Komorowskiego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Krzywoustego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole i na Rondzie Lotników Polskich.

 •  LINIE 904, 914 i 924

Autobusy linii 904, 914 i 924 jadące z centrum miasta w kierunku Długołęki będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Bierutowskiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole i na Rondzie Lotników Polskich.
Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta autobusy będą kursowały od Ronda Lotników Polskich przez ulicę Bora-Komorowskiego z nawrotem przy ulicy Zakrzowskiej i Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Krzywoustego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.

 • LINIE 147, 931, 934 i 936

Autobusy linii 147, 931, 934 i 936 będą kursowały w skróconej relacji - do Ronda Lotników Polskich z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego, Gorlickiej i ks. Stanety.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

 •  LINIE 0L/0P i 70

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P powrócą już na trasę, ale w związku z prowadzonymi pracami na Rondzie Reagana i na placu Orląt Lwowskich będą kursowały objazdami w następujący sposób:

Linia 0L
Mosty Mieszczańskie - pl. Jana Pawła II - Rynek - Krupnicza - pl. Legionów - Dw. Główny - Pułaskiego - Rondo Reagana (peron 4) - Mickiewicza - Stadion Olimpijski - Sienkiewicza - Nowowiejska - Słowiańska - Dw. Nadodrze - Chrobrego - Łokietka - Dubois - Mosty Mieszczańskie

Linia 0P
Mosty Mieszczańskie - Dubois - Łokietka - Chrobrego - Dw. Nadodrze - Słowiańska - Nowowiejska - Sienkiewicza - Stadion Olimpijski - Mickiewicza - Rondo Reagana (peron 3) - Pułaskiego - Dw. Główny - pl. Legionów - Krupnicza - Rynek - pl. Jana Pawła II - Mosty Mieszczańskie

Kursy linii tramwajowej 70 zostaną zlikwidowane.

 •  LINIA 1

"Jedynka" zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

 • LINIA 2

"Dwójka" powróci na trasę w obu kierunkach przez plac Dominikański, ale nadal będzie kursowała most Grunwaldzki.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli tymczasowej na terenie zajezdni tramwajowej "Dąbie" (przystanek "Tramwajowa").

 • LINIA 3

Tramwaje linii 3 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego bez pominięcia żadnego przystanku na stałej trasie przejazdu.

 • LINIA 4

"Czwórka" będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

 • LINIA 5

"Piątka" powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez Dworzec Główny i plac Dominikański.

 • LINIA 6

Tramwaje linii 6 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez most Uniwersytecki i ulicę Świdnicką.

 • LINIA 7

"Siódemka" będzie nadal kursowała obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli "Poświętne".

 • LINIA 8

"Ósemka" będzie kursowała obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Sienkiewicza do placu Bema oraz zostanie skrócona do placu Staszica.

 • LINIA 9

Tramwaje linii 9 będą nadal kursowały obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.

 • LINIA  10

"Dziesiątka" zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli tymczasowej na terenie zajezdni tramwajowej "Dąbie" (przystanek "Tramwajowa").

 • LINIA 11

Tramwaje linii 11 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego i dalej już stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

 • LINIA 15

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową do placu Legionów.

 • LINIA 16

Nadal kursuje bez zmian stałą trasą przejazdu.

 • LINIA 17

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku "Opera" i "Park Staromiejski" i dalej już stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

 • LINIA 20

"Dwudziestka" będzie kursowała obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki - Leśnica - Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.

 • LINIA 23

Tramwaje linii 23 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Bema, plac Dominikański i ulicę Kazimierza Wielkiego, ale z powodu prac torowych na ulicy Robotniczej nadal tymczasowo będą kursowały w wydłużonej relacji do pętli Pilczyce.

 • LINIE 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową do placu Legionów.

 • LINIA 33

Tramwaje linii 33 zostaną kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

 • LINIA 74

Tramwaje linii okresowej 74 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu pomiędzy pętlą "Oporów" a placem Staszica.


KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA NOCNA

Kursy nocne linii 242, 251 i 259 jadące w kierunku pętli Wojnów, Kowale lub pętli przy ulicy Litewskiej powrócą na swoją trasę pomiędzy placem Dominikańskim a placem Bema i będą zatrzymywały się przystanku "Galeria Dominikańska" przy torowisku tramwajowym (przystanek tramwajowy dla linii 11, 17 i 23) oraz na przystanku "Hala Targowa".

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA NA BISKUPIN

Na wyłączonym z ruchu odcinku torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 701 która będzie kursowała pomiędzy Halą Stulecia a pętlą "Bartoszowice" z częstotliwością:

· dni robocze

- do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
- w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;
- w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
- w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;
- w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
- w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

· sobota i niedziela

- z częstotliwością co 10 minut.

 • LINIE 115, 118, 715

Autobusy linii 118 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w rejonie Osiedla Swojczyce, a autobusy linii 115 będą kursowały wyłącznie podstawową trasą przejazdu przez ulicę Swojczycką - autobusy linii 115 nie będą realizowały kursów przez ulicę Miłoszycką.

Obsługę komunikacyjną przystanków "Volvo" oraz ulicy Miłoszyckiej będą zapewniały autobusy linii 118 i 715.

REKLAMA

To może Cię zainteresować