Hala Stulecia na żywo i w wirtualnej rzeczywistości

KM, Malwina Gadawa | Utworzono: 01.07.2020, 15:12 | Zmodyfikowano: 01.07.2020, 15:25
A|A|A

Fot. Janusz Krzeszowski/Hala Stulecia

Od czwartku w Hali Stulecia można oglądać zmodernizowaną wystawę stałą pt. "Visitor Centre". Na zwiedzających czekają m. in. dwie wirtualne wycieczki, w ich trakcie można zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także wzbić się ponad Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć panoramę Wrocławia. Prezes Hali Magdalena Piasecka opowiada także, że zwiedzając wystawę można poznać także samego architekta obiektu - Maksa Berga:

Wszystko to przedstawione zostanie w multimedialnej formie. Odwiedzający będzie mógł na chwilę przenieść się także do czasów, kiedy powstawała Hala Stulecia. To jednak nie koniec. Prezes Hali Magdalena Piasecka opowiada, że z myślą o najmłodszych mieszkańcach stworzono salę edukacyjną:

Zwiedzanie Visitor Centre i Hali Stulecia jest płatne, bilety kosztować będą: 12 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy, 35 zł bilet rodzinny, przewidziane są również bilety grupowe.

Hala Stulecia, po przerwie związanej z koronawirusem, otwiera się na odwiedzających. Od jutra będzie czynna nowa wystawa, a od najbliższego weekendu uruchomiona zostanie fontanna multimedialna. W związku z procedurami bezpieczeństwa, będzie uruchamiana codziennie o każdej pełnej godzinie, ale bez weekendowych pokazów specjalnych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować