Firma ma problem nie do rozwiązania? Pomogą jej studenci Politechniki

WK, Maciej Sas | Utworzono: 29.06.2020, 08:00 | Zmodyfikowano: 29.06.2020, 08:00
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

26 projektów stanowiących rozwiązanie konkretnych, technicznych problemów zaprezentują dzisiaj studenci Politechniki Wrocławskiej w czasie Konferencji Projektów Zespołowych. Jak co roku zespoły stają przed koniecznością rozwiązania konkretnego zadania z dziedziny elektroniki, programowania czy robotyki. Zmagają się z tym przy współpracy z firmami, które potrzebują rozwiązania konkretnego problemu lub niezbędnego narzędzia. Zyskuje uczelnia, bo zapewnia studentom ciekawe praktyki, przyszli inżynierowie, bo mogą sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i firmy, bo to niepowtarzalna szansa na rozwiązanie kłopotów, które czasem wydają się nierozwiązywalne. Dr Maciej Nikodem, koordynator Konferencji Projektów Zespołowych wspomina o jeszcze jednej korzyści:

Mateusz Amroziński z firmy FANUC zajmującej się m.in. sprzedażą, serwisowaniem i wsparciem technicznym robotów przemysłowych przyznaje, że dzięki temu przedsięwzięciu rzeczywiście można wyłowić przyszłych pracowników:

Wśród rozwiązań zaproponowanych w tym roku są m.in. mobilna aplikacja sprawdzająca jasność świateł w samochodzie i kierunek ich padania oraz system raportowania awarii wrocławskiego MPK.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować